Zoru başarırız, imkânsız zamanımızı alır

Vedat Özkan

05/05/2011
05
MAY
2011
Boluspor yine son yıllardaki yine tarihi bir maça hazırlanırken ilimizdeki sessizlik birçok kesimi endişeye sevk ediyor. Bu bekleyiş endişeden mi yoksa takıma güvensizlikten mi belli değil. Şunun şurasında 90 dakikayı galip tamamlarsak büyük ölçüde süper lig kapısının eşiğine adımımızı atacağız. Olmadı Play-Off için yerimizi sağlama alacağız. Ama bunları hangi heyecanla yapacağız belli değil.

 
Sezon boyunca büyük umutlarla takımımızı her şeye rağmen destekledik. Belki de en çok kargaşayı bu sezon yaşadık. Buna rağmen son iki maçımıza halen iddialı giriyorsak, bunda bir hayır olduğunu göz ardı etmeyelim. Kaç kez altın tepside sunulan yemeği yemedik, bizde başkalarına ikram ettik. Bunun ilk tadına bakan Samsunspor oldu. Son iki haftaya girilirken belki de bu yemek son kez bize ikram edildi. Ama bir şartla. Önce yemeği ısıtmak şart. Mersin’in ateşinde bu yemeği ısıtıp afiyetle yemekse halen elimizde. Ancak camiadaki bu sessizlikle bu ortam nasıl oluşur, bunu anlamak mümkün değil.


Taraftar dernekleri suskun. Aslında onlarında kafalarında birçok soru işareti var. Bu sene olabildiğince en fazla desteği verdiler, türlü kargaşaya rağmen. Bugün Boluspor süper lige iki adım kadar yakın henüz ne derneklerde, ne de kulüp yönetiminde bir hareket yok. Sanki lig bitti, sanki sezon elimizden uçtu gitti. Unutmayın kazanırsak iki maçı beklide süper ligdeyiz. Olmadı Play-off’un en güçlü adayıyız.

Haksız değilim millet düştü kongre derdine. Yahu kimin başkan olacağı, kimin yönetici olacağı sırası mı şimdi. Önemli olan iki maçı kazanıp süper lige gitmek değil mi? Önemli olan Boluspor değil mi?Bu saatten sonra yapılacak tek şey, iyi bir organizasyonla Mersin’e çıkartma yapıp takımımıza destek vermek olacaktır. Kurum kuruluş ve kim varsa derneklerimize destek vermeli, bize ne kadar bilet verilirse, o kadar taraftarımız Mersin’e götürülmeli. Bunlar önce inanmaktır. Bu inancı takıma yansıtmaktır. Taraftarımız buna inanmıyorsa, yönetim kulüp buna inanmıyorsa, biz inanmıyorsak nasıl şampiyon olacağız. Kulüp bir hareket yapmıyorsa, derneklerimiz biraz hareketlenmiyorsa bu işi nasıl mutlu sonla noktalayacağız.

her şey bir kenara bildiğim tel şey var. Boluspor zorlukların takımıdır. Hazırı sevmez, zor olanı başarır, imkânsız sadece zamanını alır.


Son sözümde hocamıza ve futbolcularımıza… Sayın hocam rakibimiz Mersin İdmanyurdu ikinci yarının en flaş takımı. Ancak sahasında yenilmez diye bir olay yok. Erciyes yeni hocasıyla geldi Tevfik Sırrı Gür stadından 3 puanı aldı gitti. Hem de Mersin’in en iyi olduğu dönemde. Sadece Erciyes mi? Geçen hafta yendiğimiz Altay’da yeni hocasıyla çıktığı Mersin deplasmanından evine 3 puanla döndü. Aslına bakarsanız zor bile değil. İnanıyorum siz gerekeni yaparsınız. Rakibimizi iyi analiz ederek, oyuncu kardeşlerine gerekenleri söyleyerek, iki de iki yaptırır, Kartal maçı ile heykelinizi diktirirsiniz.

Futbolculara gelince. Hepinizin bize borcu var unutmayın. Bu dünyada ödemek için şans bir kez daha önünüze geldi. Ödeyin borcunuzu yapışmayayım öbür dünyada boynunuza…
Allah yardımcınız olsun...
Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarın diğer yazıları