BOLUSPOR İÇİN TEK KURTULUŞ

Vedat Özkan

22/04/2023
22
NİS
2023

2007’den bu yana zaten ligin gediklisiyiz. Belki bir umut diye çıkığımız SON Rize maçı gösterdi ki takımın gücü bu kadar. Ne düşer, ne  de Play-off’a çıkar. Bizim kapasitemiz gücümüz bu kadar. Nokta.  

Sezon boyunca zaten gümbür gümbür bir maçımız yok. Aslında son yıllarda hiç olmadı . Hatta Play-Off oynadığımız 3-4 sezon öncesi de öyle etkili bir futbolumuz yoktu. Fuat Çapa’nın kurduğu takım ile Sait hocanın devam ettiği bir dönem hepsi bu kadar. 

 Hele bu sezon biraz maç kazandık onların da bir çoğu kazara.  Hani vura vura, yıka yıka dediğimiz 2-3 maç sayamadım. Kadro mühendisliği hoca değişikliği ve sonrası. Tabi ki başkan ve yönetim ne kadarda yansıtmasa da ekonomik sorunlar.  Şehrin bütünleşememesi, heyecanın eskisi gibi olmaması hepsi üst üste.   

Yazımın başında demiştim bu kadronun gücü kapasitesi bu. Landel’in yokluğunda o bölgeye bir alternatif bulamamız, iyi bir 10 numara olmaması maalesef dikkat çeken eksik yanlarımız oldu. Transferler her ne kadar büyük umutlarla alınsalar da, öne çıkan bir iki futbolcu dışında bu kadro büyük ihtimalle sil baştan olacaktır. Sezon sonuna doğru zaten bunları anlatırız, söyleriz. 
Gelelim biz asıl konuya. Bu Boluspor nasıl toparlar. Öncelikle ekonomi. Başkan ve yönetim eski yönetimlerden kalan borçlardan dolayı vermişte vermiş paraları. Hatta Savaş başkan Tanju Özcan’a “Sen beni batıracak mısın?” demiş. Yani birincisi borçları temizlerken Boluspor başkan Savaş Abak’a ve yöneticilere de borçlanmaya devam ediyor. Onlarda bırakırlarsa mecburen temliki koyarlar, sonrası hüsran. Daha da kimse almaz bu kulübü bileseniz. Mayıs ayında yapılacak genel kurul ile beklentim kulüp A.Ş. olacak. Belki bir kurtuluş belki bir umut.  Savaş başkanında bildiğim en büyük arzusu bu. Onunda detaylarını bir iki hafta içinde öğreneceğiz. Ekonomiyi toparlasın, takım toplaması kolay. Ama öyle eskisi gibi onu alıver, bunu alıver olmasın.  
Bu sezon kalfalığı da bitirerek level atlayan Savaş başkan ustalık öncesi içeride biraz temizlik yapsın. Hem teknik ekipte, hem de yönetimde. Doğru isimlerle, Bolu’yu Boluspor’u bilenler ile yükünü hafifletecek kişilerle… 
Bir kaç not tabiki siyasilere. Allah var ne belediye, ne siyasiler. Bir gram faydanız olmadı. Yeni dönemde kim vekil olur, kim Ankara’ya gider bilmem ama seçim arefesinde Boluspor ile ilgili vaat vermemenizi takdirle karşılıyorum. Biliyorum TUTAMAYACAKSINIZ. Ama en azından bu da bir duruş.      
Bu yıl bize de hepsi üst üste geliyor. Belki siz bu satırları okurken Sultanlarda ligden düşmüş olacak. Son iki maçtan iki galibiyet almamız, Sigorta Shop’un da son iki maçından birini bile kazanmaması gerekiyor. Beklentimiz bir mucize.. Ha bu iş buraya nasıl geldi. Hepsini biliyorum, ligin bitmesini bekliyorum. Tutulmayan sözler, yalanlar, dolanlar entrikalar. Konuşacağımız zamanda gelecek tabi ki. Hem de çatır çatır…  
Son sözüm “Bir bayramda bayram havasında geçmiyor ki bize..“
Yine de bayramlarınız iyi, gözünüz kulağınız Spor14’de olsun…

NOT: Bolu Gazeteciler Cemiyeti Bayram Gazetesi için yazılmıştır.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarın diğer yazıları