Derdiniz ne sizin beyler!

Vedat Özkan

13/02/2012
13
ŞUB
2012

Herkes sizi el üstünde tutuyor. Paralar tıkır tıkır, keyifler gıcır gıcır. Peki o zaman derdiniz ne sizin beyler?.. Daha geçen hafta odalarından televizyonları hacizle alınan, aylardır paralarını alamayan Denizlispor’lu futbolcular bile sizden 3 kat daha iştahlı daha istekli. Adamlar sahamızda yenildiğiniz Erciyesspor kalesine son maçta öyle bir hırsla saldırıyorlar ki, sanki az önce saydığım dertleri yokmuş gibi. Paralarını tıkır tıkır alıp, el üstünde tutulan sanki onlar. Elazığspor lider ama borçları yüzünden futbolculaırna ödemelerde habire sıkıntı yaşıyor.  Ama adamlar Rize'de 3'lük maçı çevirip, beşlik yapıyor. Hele bir Konyaspor'u düşünün.  Gencecik çocuklarla resmen onur savaşı veriyorlar. Siz çok iyi biliyorsunuz, onlarda paralarını alamıyorlar.      

 
Bu gibi daha bir çok örneği size sıralarım ama siz hepsini benden çok daha iyi biliyorsunuz. Bir çok takımda arkadaşlarınız var, hepsiyle görüşerek “Paramızı alıyoruz, bir dediğimiz iki edilmiyor” diyerek mutlaka havanızı atıyorsunuzdur.  Ama gel gelelim sahada ne varlığınız belli, nede yokluğunuz. Bir de söylüyormuşsunuz sitelere yazılan yorumlardan rahatsızmışsınız. Eğer tek derdiniz buysa, bir araştırma yaptım onu anlatayım. 
 
Malum yıllardır Bank Asya 1. Liginde olunca hemen hemen her ilde bir çok gazeteci arkadaşımız var. Alayına da sordum, sizin sitelerinize yazılan taraftar yorumlarından futbolcular rahatsız oluyor mu diye. Valla hepsi bu soruma çok güldüler. “Abi ne yorumu ne etkilenmesi, ne futbolcusu” diyerek başlayan sohbetlerde oldukça komik olduğumuzu bir kez daha anladım. Yahu kardeşim küfür ve bel altı yorumları kimse onaylamaz. Şunu da bilin, zaten bizim taraftarımız böyle yazacak kadarda aciz değil. Siz işinize bakın yeter. Böyle oynamaya devam ederseniz, tabiki size parasını, zamanını ve gönlünü veren bu taraftar yorumda yazar, eleştirirde.  
 
Ha bir de bu yorumlarla ilgili olarak. Siz bunlardan etkileniyorsanız peki sizin için binlerce motive edici, sizi destekleyen, onure eden, yüzünüzü güldüren, eşinize dostunuza gösterdiğiniz o güzel haberler hiç mi sizi etkilemiyor. Hiç mi bu güzel haberler sizi etkileyipte, sahada biraz daha fazla oynamazsınız. Yorumları beğenmeyip, binlerce güzel haber size katkı sağlamıyorsa sizinki hakikaten çok ayıp.
 
 
İnternete girin, Google’a adınızı yada Boluspor yazın. Ya da lig haberlerini takımların haberlerini bir kontrol edin. Sizin kadar fotoğrafı çekilen, sizin kadar güzel haberi yapılan Türkiye’de kaç takım var. Boluspor’a transfer edildiğiniz zaman internette bir kare fotoğrafınızı bulmak için 8 takla atıyorduk. Şimdi yüzlerce fotoğrafınız, bir o kadarda haberiniz nette yayınlanıyor. İşte bu yüzden siz ne yorumlardan bahsedin, ne de bunu dile getirin.  
 
 
Gaziantep maçına gelince bu maça bu takımı motive edemeyen teknik heyet bana göre zaten geldiğinden beri bu ışığı verememişti. Bir iki bekleyelim olur dedik ama, 5 maç geçti, hiçbir umut yok. Kaldı şurada 13 hafta. Puanımız 34. İlk ikiden çıkmak diyorsak ez az 28-30 puana ihtiyacımız var. Artık bana göre ilk iki
Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarın diğer yazıları