KİMSENİN DERDİ BOLUSPOR DEĞİL! 

Vedat Özkan

03/07/2023
03
TEM
2023

Tam bir sene geçti Boluspor, biraz taraftarı, biraz destek veren küçük esnaf ve mevcut yönetimi ile bir şekilde sezonu tamamladı. Ama kimse bilmez 58 yıllık kulüp bu kadar yalnız, bu kadar desteksiz bırakılmadı. 
Hatırlarsınız önceki seçimlerde siyasiler oy toplamak için önce Boluspor’dan başlar,  sonra sahaya inerlerdi. Öyle ki seçime giden siyasiler bu kez kulübün kapısını dahi açamadılar. Neden çünkü eskiden olduğu gibi “Destek vereceğiz” “Stadyum yapacağız” “Ankara’da kapıları aşındıracağız” yalanlarına karnımız çok toktu. Sonra ne mi oldu? Ge-l(e)-me-di-ler. 
RAKAMLARLA BOLUSPOR
Şimdi söyleyelim bu sezon Boluspor’un olmayan bütçesi en az 110 milyon TL. Borçları yazmıyorum saymıyorum. Kısacası yıllık, sezonluk gideri (personel, transfer, futbolcu maaşları, yakıtlar, yeme-içe alt yapı vs vs ) en az 110 Milyon TL. TFF’den beklenen gelir 12-13 milyon TL, yöneticiler 10-15 milyon veriyorlar, artı Bolu’dan gelecek reklam paraları ile toplam gelir olsa olsa 40-45 milyon. Kattık buna Gölcük geliri birlikte taş çatlasa gelecek para 50 milyon TL. Hatırlatalım bugün Boluspor’un en az 80 milyon borcu var. Yönetimin geçen sezon verdiği emanet paralar hariç. İşte rakamlar bu kadar ortada. 
“TEK KURTULUŞ ABANT”
Başkan geçen gün canlı yayınımda açıkladı. Tek kurtuluş Boluspor’a Abant’ın girişlerini kazandırmak. Hatırlarsanız daha önce Bolu ve Boluspor kamuoyuna bunu yazmıştım, söylemiştim. Demiştim ki “tek kurtuluşumuz Abant’ın giriş ücretleri” Başkan Abak bu konuda ısrarlı ve kararlı. Konu hangi aşamada bilmiyorum ama şimdi şehrimizin 3 yeni vekiline bir proje fırsatı. 
“ELİNİZİ ÖPERİM”
Ha! Bir de stadyum.. Spor Bakanlığı yeni stadyum projelerini listeye alıyor. Dosyamızı araya ittiriverirsek bu iş olmaz değil. Yeter ki bir araya gelin, isteyin bu tarihi fırsata, tarihi başarıya imzanızı atın. Biz de elinizi öpelim.  
Son olarak söyleyecek çok şey varda, Mart 2024’ü bekliyoruz. Derdi “Bolu ve Boluspor” olmayanlar gözü kulağı Ankara’ya, İstanbul’a çevirdiler. Neyse ki sayılı günler çabuk geçiyor. Verilen sözler unutulmuyor, tutulmuyor. Google abiye sorun, size söyler. Herkese sağlıklı, mutlu ve huzurlu bayramlar..

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarın diğer yazıları