4 senedir yaptıkta ne oldu?

Vedat Özkan

10/10/2011
10
EKİ
2011

Hocada bu ara takmış. Alınan 11 puan, gelen liderlik, tesadüf mü, değil mi? diye yapılan yorumlara baya bir içerlemiş. Aslında sen kendinden eminsen, bu başarı benim, bizim mücadelemiz, başarımız diyebiliyorsan takmaya gerek yok hocam. Bırak kim ne derse desin. Kendine ekibine ve takımına güveniyorsan denilenlere gül geç. Attığın goller değil ama, hadi tesadüf olsa bile, yemediklerin için edilen mücadeleyi göz ardı edemeyiz.

Buraya kadar bana göre her şey mükemmel. Neden mi? Hangi yıl bu kadar iyi başladık. Eski kalecimiz Ferhat’ın dediği gibi, biz liderlik mi gördük, Bank Asya’da. Sezon başında 5. haftada liderlik koltuğunda oluruz, desek sorarım size hangimiz inanırdı. Boş ver hocam sen işine bak. Zor bir 3’lük atmamız gereken önümüzdeki haftada, burayı en az kayıpla geçelim de, gerisi kolay. Varsın tesadüf olsun, varsın balık ya da balina olsun. Bana göre Boluspor bu üç haftada sahadan 5-6 puanla ayrılırsa, ilk yarıyı istediğimiz yerde bitiririz. Unutmayalım 2 puan ortalaması yakalamış durumdayız. İlk 8 maç sonunda puanımız 16 olursa, çok iyi yoldayız demektir.


Buraya biraz dikkat!

 

Boluspor bu sezon 15 değil, 25, hatta daha fazla transfer yaptı. Geçen sezondan kalan bazı oyuncularımız var ki, onlar geçen senede kalmamış.  Üstüne koyarak gidiyorlar.

Atacan yeni transfer olmuş gibi.  Adam gibi adam 4 yıldır sessiz sedasız işini yapmaya çalışıyor. Bu yıl daha da güven vererek, alkışların en fazlasını alarak.

Gelelim Fatih’e. Onun kadar eleştirilen bir adam daha görmedim. Evet bu yıla kadar o beklenen çıkışı bir türlü yapamadı. Ama onunda zamanı geldi ve yapmıştı. Ama o sakatlık bir süre onu takımdan ayırdı. Geri dönüşü daha iyi olacaktır, buna eminim. Kendine güveni geldi, sorumluluk alıyor.

Gencer geçen sezonun en istikrarsız adamlarından biriydi. Önünde Özgür, Ramazan ve Cemil varken hep ara ara oynadı. Şimdi 5’de 5 yaptı. Sakatlık ne yaşamazsa 6’sı 7’si hazır gibi. Kaç kişi biliyor ki Gencer daha 1989 doğumlu ve yolun başında. 

Alp iyi başladı, ancak onu da sakatlık durdurdu.

Sefa bana göre her zaman hazır. O da geçen sezonun üstünde gidiyor.

Caner, Karşıyaka’ya gitmemiş gibi, hatta ipleri çözülmüş, kendini daha iyi hissederek daha özgür. Erman daha başlamadı, az kaldı sazı eline alacaktır.

Cemil’de aynı Erman gibi. İyi bir Cemil belirli çizgisi ile Veli ve Gencer ikilisini de hesaba katarak göbekte sorun bırakmazlar.

Ferhat bildiğimiz Ferhat. O zaman geçen sezondan kalan sadece Ferhat Kiraz’dı.

Aradan bir Landry çıktı. Rekabet değirmeni çalışınca, şimdilik bir onu yemiş gibi görünüyor. Yani bu saydıklarım yeni alınmadı. Geçen sezonun çok çok üstünde oldukları apaçık ortada. Bakın hepsine daha çok mücadele ediyorlar, daha çok sorumluluk alıyorlar.

Ekleyelim bunlara Veysel’i, Onur’ları, Emre’yi, Orhan’ı, Veli’yi, Erkam’ı Ümit’i, Vedat’ı ve diğerlerini. Oldu işte en az 25 yeni transfer.

 

Uzun lafın kısası. Tesadüf mesadüf. Biz lider olalım da, varsın futbol olmasın, varsın 3 pas yapılmayıp, altı pasta topuk pası, orta sahada bacak arası atılmasın. 4 senedir yaptıkta ne oldu.     

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarın diğer yazıları