Bir umudum daha var...

Vedat Özkan

19/04/2011
19
NİS
2011
Yıllardır bu işin içindeyim, durmadan dinlenmeden destek, destek, haydi bir kere daha destek dedim. Aslında bunları derken ümitsizlikten, karamsarlıktan değil, inancımdan dedim.  Bir kere daha bu duruma düştük. Ama pazartesi akşam yaşadıklarım hiç bu kadar karamsar olmadığım bir zamanda beni yine destek demeye zorladı.
 
 
Boluspor’la son haftalarda düştüğüm karamsarlığa hiç bu kadar düşmemiştim. Son iki maçta bugüne kadar görmediğim kadar kötü bir oyun hatırlamıyorum. Eskişehir ile on kişi oynadığımız final maçı bile bu futbola on basar desem hepiniz bana katılırsınız. Aksine son iki maçta rakibimizi de eksik yakalamıştık. Yani kötünün de kötüsü bir durum. Az önce dedim ya. Pazartesi akşamı gördüğüm manzara beni bir kez daha tam destek demeye itti. Bunun öncesi Pazar günü rakiplerimizin sürprizleri bana göre ilahi adalet gibi geldi. Bank Asya’da son dört sezonda oynayıpta ligi en çok kim hak etti bir bakın. Bu dört yılda hep şampiyonluğa oynayan kim bir bakın. Ligi her sene isteyip bir türlü çıkamayan Bolusporumuz 2007 den beri ya şampiyonluğu, ya da play-off’u hedefledi. O dönemlerden kalan Altay’ı Karşıyaka’sı bu sezon can derdinde. Geçen seneden kalan Adana’sı, paçayı kurtarmaya bakıyor. Diğerleri ya süper ligde, ya da aşağıdaki liglerde. Kalan sadece biziz. Artık bu bizim hakkımız.


Pazartesi akşamı yönetim kurulu toplantısı sonrası tesislerde sonucu beklerken, taraftarımızın akın ettiği kulüp tesisleri bana göre hayırlı bir geleceğin habercisi gibiydi. Bu bir ışıktı. Toplantıdan ilk çıkan yöneticimiz Adnan beyin “Vedat kafanı takma. Bu sene bu iş bitecek” demesi bile beni heyecanlandırdı. İlk kez kendisinden böyle bir sözü duymam bana umut verdi, ışık verdi. Sonrası taraftarımızın bir olup önce yaşanan olayları yönetim ile paylaşması, sonra hep birlikte Akhisar’a geliyoruz demeleri ışığın gücünü arttırdı. Nedense dün gece rahat uyudum. Sanki bir kıpırdanış, sanki bir umut var içimde. İlk kez gördüklerim duyduklarım Akhisar maçı öncesi bana büyük huzur verdi. Ha! kadro eksikmiş, sakat cezalı çokmuş. Sahaya 11 kişi çıkacağız, bu 11 kişiye taktik vermeye gerek yok. İdman yaptırmaya da gerek yok. Hocamdan tek isteğim var. Bir kez onlara konuş, onları motive et, onlara gerekeni söyle, onlar zaten kalan maçlarda gerekeni yapacaklardır. Bu kadar heyecan yeter, fazlasını kaldıramayız. Tabi daha fazla bizi üzmek istemiyorlarsa.


Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarın diğer yazıları