Kötünün iyisi

Vedat Özkan

30/09/2011
30
EYL
2011
 
Öyle yada böyle, ister işinize gelsin ister gelmesin. İlk kez Bank Asya’ya bu kadar iyi başlıyoruz bu bir gerçek. Televizyondan verilen tüm maçları takip ediyorum. Hemen hemen hepsi birbirinin aynı. Geçen seneden oturmuş kadrosu ile final oynayan Gaziantep BŞB bile bunlardan biri. Onların bize göre daha diri, daha iyi olması lazımken, 7 yeni oyuncumuzla yer aldığımız maçta istediğimizi aldık geldik. Bu takımların dışında Kasımpaşa, Göztepe ve Karşıyaka’da sezon başı göz korkutmalarına rağmen halleri ortada. Kazanıyorlarsa bile biz gibiler.
 
 
Şimdi birçok kesim bu takım kötü oynuyor diyor. Evet, aksini iddia etmiyoruz. Ancak lig başında tüm takımların vaziyeti ortada. Lige hemen yüzde 100 kapasite ile başlayan bir takım ligi kesinlikle bitiremez. Maraton uzun, nefesimizi kontrol ede ede, kendimizi dinlendire dinlendire koşmalıyız. Yoksa hızlı başlarsak, geçen seneki Denizlispor gibi olur, yarı yolda tıkanır kalırız. Önemli olan bu süreci en az kayıplarla atlatmak. İşte biz bunu başarıyoruz. Adana maçını da kayıpsız geçersek, ilk görev tamamdır.
 
Takıma gelince…. Boluspor Kamil Ocak’ta iki devreyi iki ayrı maç gibi oynadı. İki devreyi iki ayrı maçmış gibi değerlendirirsek, ilk devre oynayan Boluspor küme düşer, ikinci yarıyı oynayan Boluspor şampiyon olur gibiydi. Aslında buda Cihat hocanın maç öncesi belirlediği bir taktikti. Gazinatep BŞB gibi güçlü bir takımı sahasında önce durdurmak gerekiyordu. Kaldı ki 3 puana bizden çok ihtiyaçları vardı ve açtılar. Onun için savunma ağırlıklı bir kadro tercihi ile bence doğruydu.
 

İkinci yarıda ise sahada bambaşka bir Boluspor vardı. Aynen planlandığı gibi ilk yarıda rakip durduruldu, maçı çevirme zamanı gelmişti. Bu devrede pozisyona giren, top ayağında kalan bir görüntü ile. Tek eksik bu sefer goldü. Orta yaptık, vurduk, indirdik ama olmadı. Kötü skorla dönmedik. Ama daha iyisi olabilirdi. 


Şimdi hedef Adanaspor maçı. Bu maçtan sonra lige verilecek arayıda düşünerek, bu karşılaşmada mutlak üç puanla ayrılmalıyız. İstatistiklere baktığımızda bir adım öndeyiz. Saha ve seyirci avantajının yanı sıra, bu sezon Adanaspor'un deplasmanlarda iyi olduğu gerçeğinide göz önüne alarak, çok iyi motive olmalıyız. 12. adam taraftarımıza çok büyük iş düşecek maçlardan biri olacak. Haydi hayırlısı...

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarın diğer yazıları