İçerde kazanalım Adana’ya akalım!..

Vedat Özkan

01/02/2010
01
ŞUB
2010

Boluspor aslında şampiyonluk hedefinde olup olamayacağını tescil ettirmek için Körfez’e gitmiştik. Her şeyden öncesi İzmit İsmet Paşa Stadının seyirci atmosferini çok iyi bildiğim için maçın seyircisiz olması Boluspor adına çok önemli bir avantajdı. Bir hafta önceki kadroyu koruyan Mustafa hoca, zorunlu olarak 45’inci dakikada Erhan, Ömer Çuğ değişikliğine gitmek zorunda kaldı.  O dakikaya kadar geride Tolga, Erhan, ön liberoda Cemil oynuyordu. Erhan’ın sakatlığı sonrası Ömer ön liberoya, Cemil stopere çekildi.

 

Tek forvetle çıktığımız maçta orta saha kalabalıktı ve yan toplardan Ömer Yalçın’a yapılan ortalarla aradığımız golleri bulduk ve maçı kazanmasını bildik. Cemil bana göre maçın adamıydı. Son dakikalarda Körfez ekibinin baskısına karşılık veren isimlerin başında yer aldı. Maçın seyircisiz olmasına karşın halen deplasmandayız, havası takımın üstünde oldukça hissediliyordu. Çok fazla pozisyona giremedik. Akıllarda kalan goller dışında serbest vuruşlarda Serdar ile Lika’nın direklerde patlayan şutları ile yine Lika’nın Serdar’ın pasında topa vurması gecikince bir golden daha olduk. Ömer Yalçın yakaladığı pozisyonları değerlendirdi ve bana göre ikisi de zor olan pozisyonlarda kafa ile attığı goller sonunda Boluspor’un hanesine 3 puanı yazdırdı. Çok fazla pozisyona giremesek de yakaladıklarımızı attık ve maçı kazanmasını bildik.

 

Bu maçla her şey bittimi bitmedi. Çıkışın sürmesi Boluspor’un ligde rüzgârının sürmesi için iç sahada iki önemli maçımız var. Bu maçları alırsak ilk dördün içine kesinlikle gireriz. Kalan haftalarda zirveyi kovalarız. Sadece ve sadece bu iki maçta artık taraftarın stadı doldurması gerekirken, bu maçlarda taraftar gruplarına diğer taraftarlarımızın destek vermesi gerekiyor. O sinerjiyi yakalarsak bana göre içerde çok rahat altı puanı alır, Adana’ya akarız…

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarın diğer yazıları