Yaktık dörtlüleri bastık gaza

Vedat Özkan

21/03/2010
21
MAR
2010Kimse bu maçın bu kadar farklı olacağını tahmin etmiyordu sanırım. Bu takımdı son 5 maçından 13 puan toplayan. Geçen hafta bizim içerde yenildiğimiz Hacettepe’yi beşlemişlerdi.  İkinci yarının en iyi takımlarından biriydi. Öyle ya da böyle, 4 gollü bir galibiyet hele hele arka arkaya ikinci galibiyet pek güzel oldu. Emeği geçen teknik heyet, futbolcu ve yöneticilerimizi kutluyorum.Ayaklarımız yere basarak, buradan tüm taraftar gruplarına sesleniyorum. Haftaya oynayacağımız Erciyesspor karşılaşması belki de bizi ilk iki potasına sokacak. Onun için şimdiden yürüyüşler organizasyonlar mı yaparlar, okullara çağrı ilanlar mı asarlar, kahvelerdekileri tek tek mi toplarlar, bilmem. Yönetiminde geçen haftaki gibi bilet fiyatlarını tutmalı ve Atatürk Stadyumu bu sezon ilk kez de olsa yıkılmalı.   Bir yaraya parmak basmak istiyorum.

 


Bu maçı biz spor muhabirleri olarak, gidip göremedik, izleyemedik. Hatta ve hatta Bolu’dan hiçbir basın mensubunun bu maça gidememesi maalesef bizim adımıza oldukça üzüntü verici. Telefonlarla ajans kaynaklarıyla öğrendiklerimizi, bulabildiklerimizi sizlere taşımaya çalıştık. Zaten nasıl gidebiliriz ki, bu karşılaşmaya. Hadi gidelim desek, her arkadaşım için en az 500 Lirayı gözden çıkarmak gerek. Hangi basın kuruluşumuz o kadar para kazanıyor ki bu parayı gözden çıkarsın. Hadi biz gidelim desek, olmayan gelirimizden eksi 500 lira hanemize yine yazılacaktı. Bize reklâm veren birkaç kişi dışında zaten bizimde kimseden böyle bir talebimiz olamazda olmadı da.. Ama zamanın da söz veripte, bugün ne yaptın diyen sormayanları hiç unutmuyoruz. Zamanı gelince onlar yine sırtımızı sıvazlar yine es geçerler. Olsun be, bizim işimiz her zaman olduğu gibi hizmet.

 

 

Bizim derdimiz bu işten para kazanmak değil, Boluspor’u sadece ve sadece desteklemek. Kim derki bu işten para kazanıyorsunuz, o zaman meydanı boşaltırız. Bu sadece bizim için değil, bu işe gönül veren diğer arkadaşlarımız içinde geçerli. Bizim derdimiz deplasmanlardan, Boluspor’dan iyi haberleri servis edebilmek, takımı oralarda yalnız bırakmamak. Zaten bu işe gönül veren kaç kişi ki bir elin parmakları kadar bile değiliz.  

 


Her deplasmana takımı bir ya da birkaç kafile başkanı götürüyor. Elli kere yüz kere yönetime söylendi, kafile başkanlarının listesine 4-5 kişi daha ekleniverse. Bu işin emekçileri zaten belli. Altını çiziyorum, Boluspor’dan değil, kafile başkanlarından bu konuda yardım alınsa. Kafile başkanı ya da başkanları her maça 25 yada 30 kişiyi götürüyorsa, 4 gazeteciyi de götüremez mi? Bunu yönetim her deplasman öncesi kafile başkanlarına iletemez mi? 

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarın diğer yazıları