İçerde Barcelona’yı da yensek, Hatice’ye de bakalım!..

Vedat Özkan

13/10/2009
13
EKİ
2009
Giresunspor’u yendik, 3 puanı aldık.
Şimdilik zirveden kopmadık!..
Bu maçla her şey bitti mi?
Hayır bitmedi..
Bu maçtan alınan 3 puana o kadar sevinmiyorum. Bu maçın önemi ve zirveye iyice yerleşmemiz, haftaya oynayacağımız Altay maçında belli olacak. Zaten ilk ikiye, hatta birinciliğe oynuyorsan içerde değil Giresun, Barcelona gelse yenip göndereceksin. Sonrada dışarıdan puan ya da puanları alıp, işin ciddiyetini kavrayacaksın. Yoksa sahanda Giresun’u Adana’yı yenmişsin, kimse aferin demez.. Tabii ki her deplasman maçı, geçen haftaki Samsun karşılaşması gibide olmayacaktır. Önümüzdeki hafta benim en çok beklentim olan maçta Altay’ı sahasında yenerek, o zaman bu galibiyete anlam katacağız. Onun için neticeye değil, birazda Hatice’ye de bakalım!...

Hocanın Jokeri yerini buldu mu?

İki sezon Serhat hocanın gazabına uğradı. Gitti, Darıca’da, Sebat’ta, Mardin’de oynadı. Coşkun hoca ile kendisini değil, kendini defansta buldu. Bildiğimiz, forvet Ümitcan hoca tarafından defansa da monte edilmeye çalışıldı. Orijinali forvetti, plase defans oldu. Ama Konyaspor ve Fenerbahçe ile oynanan hazırlık maçlarında ve çift kalelerde stoperde oynatıldı. Son maçlarda oyuna hep forvet olarak alındı, en sonunda o da çıktı golünü attı. Golden öncesinde de sonrasında da kanatlardan yapılan ortalara hep yükselen bir şekilde topa kafa vuran rakibi habire rahatsız edem isim oldu. Hava hâkimiyeti oldukça iyi, bir o kadarda güçlü bir görüntü verdi. İşte sonunda Boluspor’un yeni golcüsü benim dedi, Ümitcan Batman. Bu saatten sonrada hocanın da işini zorlaştırdı. Bakalım genç futbolcuyu Edim gibi kazanabilecek miyiz, yoksa yine bir kenara itip yok olmasını mı bekleyeceğiz. Bu da hocanın maharetine, yönetim ve taraftarın sabrına kalmış.

Kaptana yapılmamalıydı

Evet, ondan çok şey bekliyoruz. O da bu beklentilere karşılık vermek için bazen haddinden fazla sorumluluk alıyor dedik. Çabalıyor, mücadele ediyor, ama olmayınca olmuyor işte. Ama ne olursa olsun, Boluspor takım kaptanına küfür etmek, hiç yakışmadı. Bu küfürün Maraton tribünden geldiğine göre oraya hâkim olması gereken Yarenler, bu tür olaylara bir daha müsaade etmeyeceklerdir. Sonra işi tatlıya bağlamak yine onlara düşüyor.

Güçlü bir ses için o zaman gelmedi mi?

Taraftar demişken bir sözümde kapalıda bulunan 1965 Boluspor Taraftarlar Derneğine. Bana göre 1965 Boluspor Taraftarlar Derneğinin maratona geçme zamanı geldi geçiyor bile. Artık maçlarda maalesef takıma eskisi gibi fazla destek veremiyorsunuz. Bir anlamda kapalının diğer yanı ile bir farkınız kalmadığını görmek herkesi üzüyor. Ama kimse bunu size söylemiyor, ya da siz bu yazıyı okurken çoktan ilk tepkinizi bana vereceksiniz bile. Tüm gruplar bir çatı altında olmasa da bile, şampiyonluk yolunda bir tribünde olması daha iyi olmaz mı? El ele, yürek yüreğe verip, daha güçlü bir ses elde etme zamanı gelmedi mi? Görelim bakalım siz taraftar grupları için şampiyon olma yolunda çekilen cefa ne kadar önemli.
Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarın diğer yazıları