BEN BİLMEM! BEN SORMAM!

Vedat Özkan

04/02/2018
04
ŞUB
2018

Şimdi soru şu;

“Bu Boluspor çıkmak istemiyor?” Her 3 Bolusporludan ikisi bu soruyu sorar hale geldi. Yıllardır sorulurdu da, bu Gazişehir FK maçı sonrası iyice sorulmaya başladı.

Hakikaten öylemi diye bazen kendime de sormadan edemiyorum. Sonra “yok ya öyle şey mi olur” diye şöyle bir silkeleniyorum.

Kim istemez ki, Süper Ligi. Paranın cirit attığı, şanın şöhretin tavan yaptığı yeri. Eto’su, Gomis’i, Arda'sı, Quaresma’sı, oynayanı, yattığı yerde para kazanı havası, tavası, civası ne ararsan var.

Ha şu ayrı. Çıkarsan ligde kalmaya, çık(a)mazsan her sene süper lige oynarsın. Yok çıkmışken yukarılara bir şekil yapalım dersek o ayrı.  Neyse o ayrı konu.. Uzun hikaye...

Gelelim son iki maça. Lidere karşı oynuyorsun pozisyon, üretkenlik, kanatları kullanma, top çevirme, üçgen, beşgen, Matematik, Fizik, Kimya ne ararsan vardı. Olmayanı da goldü. Hakkını verdik mi, verdik. İyi oynadık dedik mi, dedik. Yenildin üzülme dedik mi, dedik. 

Ha gelelim şimdi maça...... 

Gazişehir’e karşı oynuyorsun bunlardan hiç birini yapamıyorsun. Ha deme bana santraforum yoktu. Sormazlar mı, yoksa alacaktın. ‘Ahmethan’ı aldım’ dersen sormazlar mı, oynatacaktın?

Sağ açıktan golcü yaparsan, sormazlar mı şimdiye kadar ‘neredeydi bu adam?’  Sormazlar mı, ‘kaç golü var?’ Sormazlar mı ‘katkısı ne diye?’ Ben sormam sorarlar…  

Sormazlar mı  Futbol var mıydı? Sormazlar mı geçen haftalardaki Boluspor'a ne oldu? Sormazlar mı mücadele var mıydı?  

Allah var 9’uncu 10’uncu haftada sorsalar 10 hafta sonra nerde olmak isterseniz diye. Buraları bile diyemezdik. Öyle bir seri yakaladık ki yine heyecan yapıverdik. Ama umutsuz değiliz. Sadece biraz ince ayar, biraz motivasyon. Ha “ben bilirim” demiyorum ama tahmin ediyorum en kötü Play-Of bize yakışır. İlk iki mi? Yok yok Play-Of’tan bir başka güzel olur diyorlar. Ben demiyorum Play-Of’tan çıkanlar diyorlar.

Dedim ya ben bilmem… 

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarın diğer yazıları