Futbol mu?

Vedat Özkan

26/10/2011
26
EKİ
2011

Temmuz ayından bu yana futbolun tadı yok. Önce şike mike, ardından doğudan gelen şehit haberleri, son olarakta Van depremi.

 

Bir de bunlara 4 senedir aynı ligde istediğimizin olmayışı ile Boluspor cephesinde heyecan gitgide yok oluyor. Dikkat edin her yıl biraz daha azalıyor bu heyecan. Buna rağmen takım son yıllardaki en büyük başarıyı yakalamış durumda. Zirvede ve iki puan ortalamasını yakaladı. Ama ne hikmetse (ben bunu heyecanların azalmasına bağlıyorum) takım çok eleştiriliyor. Televizyonlarda Barselona’yı, Real’i izleye izleye Boluspor’un iyi futbol oynamadığını söylüyoruz. Onlarla aramızdaki fark tabiî ki olacak. Ama bu ligin yapısı gücü futbolu bu kardeşim. Bu ligde çok iyi futbol izleyemezsin. İzlemek istiyorsak Barselona ile Real’in bu ligde olması gerekiyor. İyi mücadele et, kaleni savun, araya bir tane sıkıştırırsın. Bank Asya’nın klasik taktiği.


Kasımpaşa maçını izledik. Takımın mücadele gücü Göztepe maçına eş değerdi. Oyun bakımından yine o maça göre daha iyiydik. Hoca takımı hücum ağırlıklı sahaya çıkardı. Tek ön libero ile kaleyi, savunurken ofansif bir kadro ile sahaya çıktık. Ofansif deyip, ilerdekiler sadece hücuma katılıyor değiliz. Rakibe ilerde şok presle basıyoruz, kazandığımız toplarla etkili olmaya çalışıyoruz. Böylelikle savunmayı da ileride kuran bir sistemimiz savunmayı da zaman zaman rahatlatıyor. Bunu Kasımpaşa maçında iyi uyguladık.       Kasımpaşa maçında ilk kez oynayan Cafercan ve Orhan’ı iyi gördüm. İkisi de fizik olarak biraz eksik olsalar da özellikle Cafercan ilerleyen günlerde bize inanılmaz katkısı olacaktır. Serbest vuruşlarda, içeriye kestiği toplarda, hedefi tutturma oranı gol sayımıza katkı sağlayacaktır. Ceza sahası çizgisine yakın yerlerden faul kazanabilirsek, Cafercan klasını bu pozisyonlarda da konuşturacaktır.Gelelim Erciyes maçına. Kayseri temsilcisi ligde bize ters gelen ekiplerden. Daha önceki maçlarda 8 karşılaşmadan sadece 1 kez galip gelebilmemiz maç öncesi beni ürkütüyor. Sevindiğim nokta ise seyircimizin de desteği ile bu sezon eskiye bakmadan aldığımız puanlara taptaze bir üçlük ekleyebiliriz. Cumartesi günü buyurun buna şahit olun…   

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarın diğer yazıları