8 Kasım öncesi ve sonrası

Vedat Özkan

10/11/2009
10
KAS
2009
Başkan Dardanelspor maçı sonrası bir açıklama yapıyor. Bu haftadan sonra yeniden başlıyoruz diyor. Yani 8 Kasım öncesi ve sonrası der gibi bir görüntü verdi bana. Coşkun hocanın gönderilmesini en çok isteyenlerin başında olduğu gibi alınmasını da en çok isteyenlerin başındaydı. “Şampiyonluk hedefliyorsak, şampiyon bir hoca getireyim” demişti, ama maalesef istediklerini bu haftaya kadar alamayınca hocayı da gönderdi. İyimi oldu diye sorarsanız ben iyi olduğu görüşünü savunanlardanım. Yok 6, yok 8 hafta derken lig bitiyordu. Coşkun hocada sanki bizi uyutuyordu.
 
Gelelim, Dardanelspor maçına. Çok iyi oynamadık ama istekli olduğumuz 1’inci dakikadan bellydi. Farklı kazansaydık, altında birçok kişi bir şeyler arayacaktı, 2-1’lik skor ortalığı sakinleştirdi. Yalan yok 3-4 farklı bir skor olsaydı, Coşkun hocanın kuyusunu futbolcular kazdı diyenlerin başında olacaktım. Oynanan oyun alınan skor benim bu düşüncemi de yıkmış oldu. Umut ediyorum Mustafa hoca ile futbolcularımız aynı sorunları yaşamaz. Sahadaki oyuna gelince önceki haftalara oranla biraz daha etkili oynadık. Ama son vuruşlarda biraz daha gecikmeseydik maç daha farklı olabilirdi. Hem Adem Büyük, hem de Uğur son vuruşları zamanında yapsalar skor böyle olmazdı. Serdar’ın oyundan erken alındığını düşünüyorum. Biraz daha kalsa daha iyi işler çıkarabilirdi. Bu futbolcu ile tribünlerin barışması bu haftaya artı üstüne artı oldu. İlhan’da oyuna sonradan girse de onunda bu sorunu biraz olsun giderildi. Defansta ise halen çözüm arayışları devam edecek gibi duruyor.
 
Tribünler bu maçta biraz daha etkiliydi. Yarenler ile yönetim arasındaki sorunun çabuk halledilmesi haftanın en güzel olaylarından birisiydi. Zaten Yarenler yaptıkları açıklama ile başkana ve yönetime teşekkür ederek, tatlımızın üstüne çift kaymaklıyı sundular. Birde bu olayların üstüne tribünde yer alan Yarenler, beklediğim gibi kalabalık değillerdi. Sadece üniversitelilerle bu iş olmaz. Liselere kadar girerek taraftar sayılarını arttırmalılar. Sağa sola biraz daha geniş katılımlı bir tribün yaparsak, görüntü daha da güzel olacak. İlimizdeki liselerde “Boluspor Paneli” adı altında bir proje geliştirirlerse, ben de her türlü yardımcı olurum. Bu panele futbolcu antrenör getirerek, liseli gençlere Boluspor sevgisini kazandırabiliriz. Onları tribüne çekebiliriz.
 
Uzun lafın kısası 12 haftaya bakarsak, istediğimiz yerde değiliz. 11 Hafta Coşkun hoca bir hafta Cüneyt hoca ile sıralamada bana göre baya gerideyiz. Bu arada Cüneyt hocamıza da teşekkürü unutmayalım. Nede olsa bizim Cüneyt. alınmaz kırılmaz, gel dersen gelir, git dersen gider.
 
Umut ediyoruz, Boluspor’da bu sezon 8 Kasım bizim için dönüm noktası olur.
 
Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarın diğer yazıları