Sezona adım adım

Vedat Özkan

05/08/2013
05
AĞU
2013

Boluspor İstanbul Büyükşehir Belediyespor maç yorumu...

Ligin başlamasına iki hafta var. Bu süreç öncesi oynadığımız son hazırlık karşılaşmasının tamamına baktığımızda iki takımda kendini fazla sıkmadı. Özellikle ligin başlamasına sayılı günler kala herkesin derdi olumsuz bir sakatlığın yaşanmaması. Bu yüzden maç oldukça sadeydi. Maçın hakemleri de aynen hazırlık havasındalardı. İki takımın oyuncuları oldukça iyi niyetli olmalarına karşın orta hakemin habire maçı durdurması, hiç sertliğe müsaade etmemesi, basket maçını andırdı.

Takıma gelince... Ön liberoda Fatih Şen göze batanlardan. Bana göre en iyi bir kaç transferden biri. O bölgede ki yarışta bir adım önde. Alp ve Ali Can forma için kapışırlar. Ali Can, Alp'i kesin zorlar.

Ortadan başladık geçelim kaleye. Atacan doğrudan kalede. Çok eleştiri alsa da, tartışmasız formanın sahibi.

Defansın sağında Sercan görüntüsü, solunda yine günün en başarılı ismi Hakan solda ki garanti isim. İkisi de iyi oynadılar.  Savunma göbeğinde savaş başlamış bile. Cemil, Zlatkov, Metin Depe üçlüsünden ikili kim olur bilemem. Cenk ve Mehmet Can plase.. Bugün görev alan Cemil ve Zlatkov iyi görüntü verdiler. Metin'i izleyemedik.

Sağ kanatta Dimitrov mu, Gökhan 'mı derseniz ikisini iki yarıda da izledik. Gökhan'da sanki eski günlere doğru bir kıpranış var gibi. Hazırlık maçı olmasına rağmen asıldı. Eski Gökhan bizi uçurur.. Dimitrov biraz tutuk gibi geldi.  Ama kumaşı belli. Onur Türk ise bu ikiliyi sadece zorlar. Ama geçemez. Tatbikî hocanın ters ayakları diğer kanatta oynatma fikri olursa iş değişir. Sol da Emre bana göre hazır. Az önce dediğim gibi sağ ayaklıları solda sol ayaklıları sağda oynatabilme gibi bir olasılık var olduğu sürece kanatlarda forma savaşı daha da azar.  Forvet arkası tartışmasız Ali Güzeldal. Sanki Ali Can'ı burada da tutabilir. Bu maçta Sivasspor'dan gelen Ali Can'ı beğendim. Ali Güzeldal kendini fazla sıkmadı. Ondan beklentim ligde.

Gelelim forvete. İskender halen o İskender değil. Olmaya çalışıyor ama fiziki yetersizlik var gibi. Bekleriz acelemiz yok. Emrah bana göre daha diri bir görüntü verdi. Pivot santravor kanatlar için duvar olabiliyor. Kaleye arkası dönük oynasa da fizik gücü ile katkı sağlar.

Genel olarak olumsuz bir tablo ortaya koymaya gerek yok ama hazır mıyız? Bence değiliz. Ali hocanın elindeki malzeme belli. Aslında bir sihirli değnek beklemiyor da değiliz. İlk maç çok zor olacak. Demirspor bence bu sezon ligin favorilerinden biri.  Şimdiden dikkat!..

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarın diğer yazıları