Antalyaspor maçı

Vedat Özkan

11/08/2011
11
AĞU
2011

Boluspor Antalyaspor karşısında ideale yakın bir kadro ile mücadele etti. Ekibimiz bugüne kadar oynadığı hazırlık maçlarının içinde ilk kez düşündüğü 11'e yakın bir kadroyu sahaya sürdü. Bu kadroya Erman, Ferhat, Landry, Cemil ve Alp gibi oyuncularla birlikte alınacak bir kaç yerli ve bir yabancı ile muhtemel kadromuz şekillenmiş olacaktır.  


Bu maç kesinlikle iki ayrı devre olarak ele alınmalıdır. Birinci yarı oynayan kadro ile ikinci yarı oynayan kadronun farklı olması bana göre farklı mağlubiyeti getirdi. Bu yüzden ilk yarıdaki oyunumuz dikkat çekerken, ikinci yarıdaki oyuncu değişiklikleri sadece bazı oyuncuları görmek içindi. 


 

Cihat hoca maça kalede Atacan ile başladı. Atacan geçen senelere göre kendine güveni çok daha fazla bir görüntü çizdi. Eskisi gibi sessizde değil. 2008–2009 sezonundaki Atacan’ı andırmaya başladı. Arkadaşlarını sürekli uyarıyor, geriden yönlendiriyor. İki şık kurtarışı hem ismine, hem de klâsına yakıştı. Erkam her zamanki gibi sağ bekte yer aldı, oldukça iyi oynadı, forma sırtında gibi. Mücadelesinin yanı sıra hücuma katkısı oldukça fazlaydı. Stoperde yine yeri garanti olan Veli ve diğer stoperimiz Gencer maça başladılar.  Bu bölgede Gencer-Cemil rekabeti ilerleyen haftalarda daha da kızışacaktır. Veli’nin topla rakip forvetlerin arasına girmesi taraftarın yüreklerini ağızlara getirse de, kendine güveninin olması gayet iyi. Veli bu bölgede yanına iyi bir partner bulabilirse sorun çıkarmaz gibi görünüyor. Sol bekte Sercan ile başlayan Cihat hoca Doğan'ı ikinci yarıda bu bölgeye aldı. Sercan defansta Cihat hocanın jokeri. Geçen seneki Özgür gibi. Ancak defansın solunda sol ayaklı adam şart. Ya Doğan'a bu görevi vereceksin ya da oraya bir transfer arayışları sonlanmak zorunda. Sercan bana göre burası için ters ayaklı olması nedeniyle uygun değil. O zaman Sercan defansın göbeğinde hem Veli, Cemil, ve Gencer'i hem de sağ bek için Erkam'ı zorlayacaktır. Bu bölgede düşünülürse tek transfer sola görünüyor. 

 

   

Orta alanda Vedat, Sefa, ve Onur gibi 3 ön libero ile oynayan Boluspor'da Caner ve Fatih gibi çalışkan ikilinin dahil olması nedeniyle rakibe fazla geniş alan bırakmadık. Top rakipteyken orta sahadaki 5 oyuncumuz sürekli baskı kurarak Antalyaspor uç elemanları ile orta sahasının bağlantısını kesmeye çalıştı. Burada Onur zaman zaman top bizdeyken yaptığı bireysel hatalarla dikkat çekse de, mücadelesi iyiydi. Vedat savunmanın hemen önünde oynamasına karşın sahanın en çok koşan ismi oldu. Sağa sola her yere yetişmeye çalıştı. Oyun stili Fenerbahçe’li Emre’ye benziyor. Oyun kurmada biraz sıkıntısı olduğu bir gerçek. Sefa geçen senenin üstüne koymaya başladı. Biraz daha istekli ve arzulu görüyorum. Toplada oldukça iyiydi. Caner maçın en çok pas hatası yapanlardandı. Bu da fazla sorumluluk almasından kaynaklandı. Bütün topların onda buluşması, hata riskini de fazlalaştırdı. Daha basit oynayabilirse, katkısı çok fazla olur. Fatih kısa sürede oyunda kalırken, önceki yıllara göre daha iyiydi. Yerini Emrah’a bıraktı. Ancak Emrah’ta topu bir türlü yere indirmeyince top kaybı çok oldu.

 

 
İlerde Koffi rakip savunma ile oyunda kaldığı 45 dakika boyunca boğuştu. Güçlü fiziği ile bir adım önde. Ancak topla çok iyi değil. Birazda top ayağındayken kafasını kaldırabilse asist kralı olur. Sürekli kaleyi düşünmek yerine orta sahadan çıkan sürpriz isimlere çok gol attırabilir.

 
Oyuna sonradan girenler Boluspor’a çok katkı yapamadılar. Yabancılardan Mohamed kısa süre oyunda kaldı. Ancak bana göre maçtan erken çıkarıldı. Ben bu adamın bir kaç maç daha bakılması gerektiğini düşünüyorum. Doğan hücuma katkı yapmak için zaman zaman ger
Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarın diğer yazıları