Şampiyonluk reçetesi

Vedat Özkan

02/02/2012
02
ŞUB
2012
Bank Asya Birinci Liginin 20. haftasına girilirken, transfer döneminin sona ermesi ile birlikte Boluspor’da hedefe koşacak kadroda belli oldu. Gelenler ve gidenlerle birlikte kadrodaki oyuncu sayısı 23 oldu. İlk yarıda 29 olan oyuncu sayısı verilen son şekille 23’e indirilirken ekibimiz devre arsında 5 yeni oyuncuyu kadrosuna kattı.
 
Mevcut oyuncu sayısı ve alınan yeni oyuncularla birlikte işte Boluspor’un kadrosu;
 
 
 
Kaleciler: Atacan Öztürk, Eser Altın, Burak Öğür

İlk yarıda oldu gibi bu mevkide kalan maçları 3 kalecimizle sürdüreceğiz. Devredeki maçların tamamında forma giyen Atacan kalede verdiği güvenle kalan maçlarda formanın ilk adayı. Eser ise Atacan’ın sakatlanması yada cezalı olması durumunda göreve hazır. 3. kalecimiz Burak ise A-2 maçlarındaki performansı ile bu mevkide sorun olmayacağı mesajını vermişti.
 
 
Savunma: Savaş Yılmaz, M. Sercan Türkeri, Hakan Asrlan, Orhan Ak, Veli Kızılkaya, Gencer Cansev, Cemil Vatansever
 
 
Boluspor’un en güvendiği bölge defans adeta taş gibi oldu.
Defansın sağında yeni transfer Savaş ile Sercan amansız bir forma yarışına girecekler. Olmadı Fatih Gül’de, Alp’te sıkıntı olduğu zaman bu alanda görev yapabilirler.
Orta göbekte Cemil ve Veli maşallah sorunsuz, kayıpsız gidiyorlar. Gencer her zaman hali hazırda küçük bir aksamada formanın adayı. Gerektiğinde bu alanda Orhan Ak’ta, Emre Toramanda görev yapabilirler. Forma iki tane, sıkıntı olduğunda adaylar hazır.
Solda terazi ağdırmaz. Biri Orhan Ak, biri Hakan Arslan. Kimi koysan sorun yok. Orhan stoperde de oynayabilir, Hakan yeri geldiğinde sol açıkta oynayabilir. İkisi de çok yönlü. Asıl görev yerleri defansın solu. Çok sıkışırsanız, Alp’te Fatih’te bir zamanlar görev yaptıkları gibi burada oynayabilirler. Burada da sorun çıkmaz aklınıza gelmesin.
   
Ön liberolar: Emre Toraman, Onur Bektaş ve Vedat Budak.
 
Ön libero adayı gerçekte üç. Burada forma bazen 1, bazen 2 oluyor, hocanın sistemine maçın gidişatına göre bazen de 3 olur. Özcan hoca ön liberoda genelde iki oyuncu tercih ediyor. Klasik Bank Asya. Forma adaylarımız Emre Toraman, Onur Bektaş ve Vedat Budak. Yeni transfer Savaş hem kayseri’de hem de Samsunspor’da bu alanda da oynadı.  Gerektiğinde Fatih Gül ve Alp’te burada oynarlarsa merak etmeyin hiç sorun çıkmaz. Emre ile Onur Bektaş garanti gibi dursa da, Vedat bu yarışın içinde hep olacak. Burada ayrı bir not, Emre stoperde de görev yapabiliyor. Zaman zaman Boluspor 4-3-3 sisteminde oynamak zorunda kalırsa üç ön liberoda sahada olabilir. Savaş, Fatih Gül ile Alp’i bir kez daha bu bö
Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarın diğer yazıları
    Köroğlu Mah. Berrak Sok. No:3   Tel: 0 533 262 91 29   Faks: İz Akademi Özel Eğitim ve Sağlık Hizmetleri Turizm Nakliye Gıda Yayıncılık Eğlence Hizmetleri Tic. San. Ltd. Şti.
    © 2019 Tüm Hakkı Spor14.com adresine aittir. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.
    spor14.com Bolu Spor14 Gazetesi bilişim, medya uygulamasıdır. Kaynak göstermek koşulu ile içerik, resim ve medyanın kullanımı mümkündür.