Umarım istediğiniz oldu!..

Vedat Özkan

25/01/2010
25
OCA
2010

Bolu’da spora ve spor camiasına gücüm yettiğince yıllardır hizmet etmeye çalıştım. Kimse demesin bu işe yeni başladın diye, benim Karaçayır mazimin 80’li yıllara dayandığını bilmenizi isterim.

 

 

Son yıllarda ise Köroğlu Televizyonu ile devam eden çalışmalarım en son www.spor14.com ile sürerken, maalesef bu yaptığım işlerden birilerinin rahatsızlığı iyice ortaya çıkmaya başladı bile.

 

 

Sadece yerel değil, ulusal anlamda belki de birçok yayın kuruluşuna hem Bolu’yu, hem de Boluspor’u aktarmanın yanı sıra, yerel anlamda birçok gazete ve haber kuruluşuna hem haber, hem de resim ve görüntü servisi yaparken tek hedefimin Boluspor’u ve sporu duyurabilmek, spor haberi yaparak geçimini sağlayan arkadaşlarıma yardımcı olmaktı.

 

 

Bu ulusal yayın organları ile yaptığım çalışmaların spor14.com’da olduğu gibi bir lira dahi maddi bir katkısı olmazken, aksine sadece ilimizin ve kırmızı beyaz sevdamızın adını oralara taşıyabilmenin maddi külliyetini cebimden çektiğini herkesin bilmesini isterim.Bunun bir örneği Başkan Necip Çarıkçı’yı CNN Türk gibi haber kanalına çıkarmak, orda Boluspor adını duyurmak, Türkiye’de bir ilk olan Çocuk Tribününün daha iyi işlemesini sağlayarak, Bolu ve Boluspor reklamını yapmaktı. Kolay kolay kimsenin çıkamayacağı bu haber kanalına kişisel bağlantılarımı kullanarak Bolu adını oraya taşımanın haklı gururunu da yaşamaktayım.

 

 

Bunun dışında Ege TV, Kanal A, Radyospor, Lig Radyo, gibi ulusal yayın yapan kuruluşlara Boluspor’un iç saha maçlarında canlı bağlantılarla maçın heyecanının ve karşılaşmayı aktarırken, yine bu yayın kuruluşlarında yapılan spor programlarına telefonla canlı bağlantılar yaparak, Boluspor’u aktarabilmek, sanıyorum ben bu işin piriyim diyen birçok kişinin yapamayacağı işlerdi.

 

 

Bunların dışında sezon başında Boluspor Kulübünün fotoğraf arşivini tutmak ve kulübümüzün resmi sitesine fotoğraf servisini ücretsiz olarak yapmak için verilen görevi yerine getirmenin yanı sıra, bir çok deplasman maçına giderek, yerel basınımıza ve Bank Asya Birinci Liginin resmi sitesi olan www.bankasy

Yazarın diğer yazıları