"Bende adayım"

Vedat Özkan

28/05/2011
28
MAY
2011

Yeni başkanı ve yönetimi seçeceğiz seçmesine ama, sen, ben, o kavgalarından henüz bir arpa boyu yol kat edemedik.  Ortada ne net bir başkan adayı, ne de bir yönetim adayı var. Olanları da sen, ben kavgasından çıkıpta “ADAYIM” bu Boluspor’u şuraya taşıyacağım, şampiyon yapacağım yada bir iki sene bu ligde kalıp genç yetenekleri yetiştirmek için şu projemi, kulüp gelirleri için bu projelerimi hazırladım diyemiyor, demiyor. Zaten bunlara hiç mi hiç sıra gelmedi. Delege 31 Mayıs’ta hangi projeyi duyupta, neye, kime oy verecek onu da bilmiyor. Bu gidişle delegeler çıkacak isime göre oy verecek, kazananın vaat etmediği projelere destek vermiş olacak. 


Millet kulüpleşme yolunda önemli adımlar atarken, biz halen seçime 3 gün kala aday adaylıktan öteye gidemeyip, projeleri duymak yerine kavgaları izlerken nasıl ilerleriz merak ediyorum.   Yahu kardeşim adaysan çağırırsın basını, listeni atarsın ortaya, anlatırsın projelerini, veririz oylarımızı. Sen önce kendi adaylığını ortaya koymuyorsun ki yönetim listen cebinde olsun. Hadi listen var diyelim, projeleriniz nelerdir? Planlarınız nelerdir? Niye Boluspor yönetimine talipsiniz? Onları bir açıklayın da onları konuşalım. Ama iş buraya gelmedi ki halen adayım, değilim, diye papatya falında son yaprağı bekliyorsunuz. Ortada bir gram proje yok, hazırlık yok, amaç yok, halen birkaç kişinin aday adaylığını  konuşup duruyoruz.


Söyleyin bakalım şampiyonluğa mı oynayacağız, yoksa ortaya var oldukları söylenen borçlarımı temizleyeceğiz? Gençlere önem verip, birkaç yıl bu ligde tutunmaya mı çalışacağız, yoksa kulüp sabit gelirlerini arttırmaya mı çalışacağız? Yoksa seçildikten sonra bütün bunlar hava da mı kalacak? Ya da ben taraftara delegeye böyle bir söz vermedim, projelerimden bahsetmedim deyip aradan sıyrılacak mısınız?


Geçen sezon Emin başkanın yönetimi seçildiğinde transferler yapılırken bir yazı yazmıştım. Demiştim ki "Ya şampiyon olamazsak, bu kadar para harcarken, gelin gençlere önem verin, yıldız olabilecek isimlere öncelik verin, bu kurtuluş planımız olur" diyerek bugünlerden biraz bahsetmiştim. İlk başta hem Emin başkan hem de yönetim yazıma alınsalar da, sonradan yazı için Emin başkan beni herkesin önünde tebrik bile etmişti. Bugün Erdem, Ferhat gibi adamlarımızın sayısı fazla olsaydı, belki de bugün şampiyonluğu kutlamasak bile, kimi kaça nereye satalım diyerek borçlarımızı değil, gelecek paraları konuşuyor olacaktık.    

Valla işte yine aynı senaryoları yaşamamak için şimdiden adımlarımızı sağlam, projelerimizi akıllıca ortaya koyalım. Yoksa öbür türlü bende başkan adayıyım…

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarın diğer yazıları