Ekmeğiyle oynayanın ekmeği olmaz

Vedat Özkan

04/02/2011
04
ŞUB
2011Onu bunu bilmem, haberlerimizi yalanlayabilirsiniz, yazdıklarımızı beğenmeyebilirsiniz, bizi sevmeyebilirsiniz, ama ne olursa olsun bir kişinin ekmeği ile oynamak, onu düşünmek, ona yeltenmek bile ayıptır, günahtır, vebaldir.  


Sabah saatlerinde Bolu Gazetesinin internet sitesinde Caner Güngör’ün yazısını okudum.  İnanın hayretle üzüntü ile okuduğum bu yazı eğer doğruysa istemiyorum şampiyon olmayalım, istemiyorum kazanmayalım.

Yıllarca evine ekmeği bu meslekten götüren, ekmeğinin parasını bin bir zorlukla aldığı reklamlardan çıkarmaya çalışan biri için çıkıpta birileri buna engel oluyorsa, bu işe isim bile bulamıyorum. Boluspor’un mutluluğu birilerinin mutsuzluğu üzerine kurulacaksa, Allah bize o başarıyı nasipte etmez zaten.


Çok değil yakın zamanda çeşitli sıkıntılarla bende karşı karşıya kaldım. Hatta sitemize yapılan saldırılar, edilen küfürler zamanı geldi bize NEDEN BOLUSPOR? Sorusunu sordurdu. Ama içimizde ki Bolu ev Boluspor aşkı gazetecilik mesleği ile birleşince bütün bunların bizi etkilemeyeceğini de aşikardır. Her şeyi bırakın kenara şunu bir not alıverin. İnanın hepsi geliyor geçiyor, yine biz bize kalıyoruz. Yaptıklarımızla anılarımızla iyiliklerimize kötülüklerimizle baş başa kalıyoruz. Caddeye çıktığımız da yine yüz yüze bakıyoruz. Buz gibi havalar da Boluspor'un idmanlarını takip eden, arkasından şehir şehir koşan,  çeşitli tehditlere saldırılara maruz kalan biz gazetecileri sevin ya da sevmeyin, yazdıklarımızı beğenin ya da beğenmeyin. Ama ne yaparsanız yapın, kimsenin ekmeği ile oynamayın. Bir gün bu görevler sona erer, bu muhasebeyi yapmaya başlarsanız, ben ne yaptım dersiniz.Lütfen saygı, sevgi hoşgörü ve iyi niyetle aramızı soğuk tutmayalım.

 
Ziyaretler


Eski başkanlarımızdan Yılmaz Becikoğlu’nun, Yener Bandakçıoğlu’nun ve hayırsever işadamı Yaşar Çelik’in ziyareti için Perşembe günü saat 16’00’da tesislere gittik. Oldukça kalabalık iki grubun buluşması Boluspor toplantı salonunu tıka basa doldurdu.  O kadar konuşmadan sonra Yaşar Çelik, alt yapıya bir otobüs alırız dedi.  Allah razı olsun ne diyelim. Yuva köyünün camisi bitince o otobüsümüze kavuşacağız. Sayın Becikoğlu’da gerekeniz yaparız dedi. Umarım bunlar  lafta kalmaz, büyüklüklerini gösterip Boluspor’umuza desteklerini esirgemezler.Toplantıda başkan Emin Semericoğlu sezon başından bu yana yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Tesislerin ısı yalıtımının yapıldığını, idman sahalarının bakımı ve onarımının yapıldığını, tesis içinde idman sahasına kadar futbolcunun dışarıyı görmeden rahat rahat çal

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarın diğer yazıları