Kaybolan 2 puan mı? Alınan 1 puan mı?

Vedat Özkan

19/09/2009
19
EYL
2009
Bin bir ümitle gittiğimiz Bucaspor maçında çok farklı iki devre izledik. İlk devrede bu mu Boluspor diyebileceğimiz kadar kötü bir Boluspor ki özelikle bu lafım savunmaya. İkinci yarıda rakibin skoru koruma düşüncesine o imkânı vermeyen birkaç yetenekli oyuncularımız. Onlarda isim vermekten hiçbir zaman çekinmediğim başta Adem Büyük, İbrahim Yavuz, Erdem Özgenç, Fatih Gül, Hüseyin ve iki gol yemesine rağmen yine önemli pozisyonlarda rakibine gol şansı tanımayan Atacan. Diğerleri için fazla söze gerek yok, onlar bayrama erken girmişlerdi. Hele bir Serdar’ımız var ki, inanın onu tanımakta zorlanıyoruz. Nasıl böyle bir yetenek bu kadar pas hatası yapar, bu kadar kendine güveni olup, kolay olanı seçmez en zor durumunda takım arkadaşını zorda bırakır anlamadım. O kadar pas hatası yaptı ki, bir ara Bucaspor futbolcusu sandım. Birazda şansızlığı var dı, hakkını yemeyelim. Al da at dediği bir pozisyon üretemedi. Aman kaptan, ne olur artık sahaya ağırlığını koy. Halen ona en çok inanan ve güvenenlerdenim. İlerleyen haftalarda Boluspor’a tek başına puan ya da puanlar kazandıracak, geminin dümenine geçerek, bu gemiyi derelerden, okyanusa çıkaracaktır.

İlk yarıda Boluspor oyuna iyi başladı ancak, Bucaspor orta sahası ve savunması nerdeyse bizi hiç pozisyona sokmadı. İlk ataklarını 8’inci dakikada yaptılar, onda da yine bir yan top, yine göbekteki oyuncularımızın hatası kalemizde birinci gol. Maça bakıyoruz top bizde, oyun oynamaya çalışıyoruz, ama golleri bulan Bucaspor. Defansımızın arasına atılan bir topta Erhan adamını kaçırınca, arkadan müdahalesine penaltı ve ikinci gol. Bu devrede defansımızın arasına atılan 3 toptan biri penaltı olurken, ikisinde de kaleci Atacan oldukça başarılıydı. İki stoperimiz Adem ve Erhan maalesef önümüzdeki maçlarda araya atılan toplarda daha dikkatli olmalılar. Erhan’ın birkaç önemli müdahaleleri vardı ancak, kaçırdıkları daha fazlaydı.

Adem Büyük iki golde de oldukça klas vuruşlar yaptı. Gol’den önce organize ataklarla bu pozisyonların oluşması ise ayrı bir dikkat çekilmesi gereken nokta. Sağ kanattan Erdem’le gelişen ataklarda oldukça etkili olduk. Aynı oranı sol kanatta da yakalayabilirsek, ilerleyen haftalar da kanatlardan yapılan ortalarla daha çok pozisyonlar bulabiliriz. Dikkat çekilmesi gereken bir noktada topu ayağına alan futbolcumuz topla çok oynuyor ve olmadık pas hataları yapıyoruz. Tek pasta top gelmeden topu atacağımız adamı belirleyip, tek pas yapsak, topu yarı alanımızdan daha çabuk çıkartır, top kayıplarımızı daha aza indiririz. Gol pozisyonuna da girerken aynı sıkıntıları yaşıyor, final pasından önce topu kaptırıyoruz.

Atacan: Kalesinde bana göre oldukça başarılıydı. Yediği goller de hatası yoktu. Penaltıyı çıkarabilirdi, ancak dokunamadı. Üç önemli pozisyonda bire birde adeta kalesini gole kapattı.

Erdem: Sağ kanatta oldukça iyi bir görüntü sergiledi. Yaptığı ortalardan birinde, Adem’e adeta al da at dedi.İyi bir oyun ortaya koydu.

Hüseyin:Bu sezonun en iyi maçlarından birini çıkardı. Savunmada oldukça iyiydi. Ancak hücuma biraz daha çıksa inanılmaz katkısı olacağını düşünüyorum. Sanırım Coşkun hoca defanstan sadece Erdem’in hücuma çıkması yönünde karar verirken, Hüseyin’i ağır iki stoperimizin yanında emniyet sibop’u olarak kullanıyor.

Erhan: Maalesef çok ağır. Fizik olarak oldukça güçlü ancak araya atılan toplarda biraz geç kalıyor. Birkaç pozisyonda ayağını araya iyi soktu ancak, biraz daha süratlilik çalışması gerekiyor.

Adem Dursun: Erhan’la uyum sorunu yaşıyor. Erciyesspor’daki Adem değil. İlk golde top havadan önünden geçti, tuttuğu adam kafa ile topu filelere gönderdi. Acilen toparlanması gerekiyor.

İbrahim: Yüreği ile mücadele ediyor. Orta sahada Fatih ile bir ileri iki geri, durmadan çalışıyorlar. Kanatlardan Lika ve Serdar’ın yardımı olmayınca yük bu ikiliye biniyor.

Fatih: Orta sahada tam bir dinamo. Çok çalışıyor iyi top kapıyor. Birde kazandığı topları iyi kullanabilse daha iyi olacak. Bu maçta tek pası zamanında yapabilseydi, top kaybımız daha az ola
Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarın diğer yazıları