Acaba!

Vedat Özkan

09/08/2011
09
AĞU
2011

3 ay oldu. Ligler başlamadığı gibi, TFF’nin kararını açıklamasını beklemek bile herkesi harap etmiş durumda. Liglerdeki birçok takım istim üzerinde. Bank Asya’da 6–7 takım var açıklaması bile hepimizin tüylerini diken diken ediyor. Son oynanan Kartalspor maçı ile birlikte deplasmanda 1-0 önde olduğumuz ve 10 kişi kalan rakibimiz karşısında 2-1 yenildiğimiz Gaziantep BŞB maçı da zaman zaman konuşuluyor. Düşünmesi bile korkunç olan bu olaylara eğer karışmışsak ve yakın bildiğimiz birilerinin parmağı bu işlerde varsa, emeğe geçenlere bir güzel teşekkür ederiz. Böyle bir olayın olmadığını düşünürken herkes “acaba” diyerek yinede kendimizden pekte emin değiliz. Allah sonumuzu hayır etsin.Adı hazırlık…

 


Hazırlık maçlarında takım maalesef iyi görüntü vermiyor. Ama bazı şeyleri göz ardı ediyoruz. Bu takım 1,5 aydır çalışıyor. Hazırlık maçından bir gün önce takım yine iki antrenman yaparak maça çıkıyor. Hadi hazırlık maçında Boluspor kötü oynuyor, peki rakipleri şakır şakır top mu oynuyorlar. Adı üstünde hazırlık maçı. Şuna şahidim, oynanan birçok hazırlık maçında hiçbir zaman taraftarı takımını beğenmez. Bu bizim içinde, diğer takımlar içinde geçerlidir. Bırakın hazırlık maçlarında kötü olsunlar. Ligde iyi olsunlar da.


Ramazan Sokağı15 gün önce çalışması başlayıp, ihaleyi Boluspor’un alması ile yeni bir boyut kazanan Ramazan Sokağı tartışması yine devam ediyor. Henüz bir kez bile gitmek nasip olmadı. Zaten bu yaz akşamlarında yalan yok, Atatürk Orman Parkı bana daha cazip geliyor. Çimenlerin üzerinde içilen çaylar, edilen sohbetler temiz hava ile karışım yapınca günün yorgunluğu uçup gidiyor.  

 
 
Ramazan sokağı ile ilgili Belediye 50 dükkan açılacağını ve ihaleye çıkılacağını günler öncesinde duyurmuştu. Boluspor bu ihaleyi Ramazan ayından birkaç gün önce aldı ve hemen çalışmalarına başladı. Şimdi burada karmaşıklıktan ve hijyenden bahsediliyor. Ancak  Boluspor’un yerine başka biri bu ihaleyi alsaydı, bu karmaşıklık yada hijyen sorunları buhar olup uçacak gidecek miydi? Ya da 3 günde tertemiz pırıl pırıl tesisler mi yapılabilecekti? Bana göre bir de bu yönden bakmak lazım bu olaya. Olacaksa kalıcı Ramazan ayı için Ramazan Sokağı, kalan 11 ayda da faydalanabilecek bir tesis olursa o zaman ne karmaşa olur, nede hijyen sorunu. Benimkisi bir fikir. 

 

Alırken de, verirken de ayrı dert

 

 
Bank Asya Ligine çıkalı koskoca 4 sene geride kaldı. Bu 4 senede bu ligde o kadar takım değişti ki, inanın şimdi düşünsek kalanları bulmak oldukça zor olacak. Hadi size bir güzellik yapayım, bu ligin 4 yıldır gediklileri kimler; 1-Boluspor, 2- Karşıyaka, 3- K. Erciyesspor, 4-Giresunspor, 5- Gaziantep BŞB  ve 6-Kartalspor. Şimdilik aklımda kalanlar bunlar. Diğerleri geldiiii, gittiiii…. Peki 4 sezonda Boluspor’dan kimler geldi geçti derseniz onu araştırıp bulmak baya zamanımızı alır. Futbolcuyu alması sorun değil, ancak satarken bedelsiz satıldı mı, ona canım çok sıkılıyor. Ya da elimizden uçup gidenleri şimdi arıyor olmamız ayrı bir can sıkıntısı. Hadi o da olmadı eskiden aşağıdan alır, yukarı verirdik ama şimdi yukarıdan alıp aşağıya veriyoruz. Birkaç süper lige monte ettiğimiz adam oldu ama maalesef tutmadı. Bu sefer son olsun, biraz daha dikkat etsek iyi olacak gibi.
Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarın diğer yazıları