Bu havaylamı şampiyon olacağız?

Vedat Özkan

16/01/2011
16
OCA
2011

Boluspor ikinci yarıya başlayacak, bu ikinci yarı belki de son yılların en önemli 16 maçına ev sahipliği yapacak, ama camiada bu yönde bir gram hava yok.


Şampiyonluğun hava ile geldiğini bile bile bu yönde bir çalışma olmasıda oldukça ilginç. İkinci yarı fikstür avantajımız var. Bu ligi silip süpürecek kadromuz var. Bunu yapacak gücümüz var, ama ne kadar yazık ki bu fitili ateşleyecek bir babayiğit henüz ortaya çıkmadı. Bu kadar gücü yıllardır bir araya getirmek için şartlar hiç bugünki gibi bu kadar kolay olmamıştı.


Bayrak kampanyası başlatacağımız, bayraklarımızı asacağımız, şampiyonluk şarkıları söyleyeceğimiz bir başlangıcı kim yapacak habire bekliyoruz.  Günlerdir bakıyorum, Bolu'da bu yönde bir yaprak bile kıpırdamıyor. Herkes birbirine bakıyor, ama kimse bu işe bir el atmıyor. Eğer süper ligi ve ardından gelecek o dev bütçeyi istiyorsan, geç kalmadan bişeyler yapacaksın. Bunlar bir hava ile olur. Önümüzde bir Giresunspor maçı var, maça kaldı 7 gün ama ortalık bir o kadar da sakin. Çok değil 3-5 sene önce kazandığımız o şampiyonluklar bu şehiri o havaya sokmakla geldi. Sahada ne kadar başarı varsa, saha dışındaki itici gücün bir an evvel devreye girmesi lazım. Yönetimin acilen bir “Acil Eylem Planı” yapıp önce saha dışında kazanılması gereken şampiyonluğu cebine koyması gerekir. 


İkinci yarı herkesçe malum, ilk yarıdan çok daha zorlu geçecektir. Kazanmamız gereken en az 11 maç varki 16 maçtan 11’ini kazanmak oldukça zor olacaktır. Bir çok takım yaptığı transferlerle zaten ikinci yarıda süper ligi ne kadar istediklerini gösterdiler. Bizim ihtiyacımız yok desek te bunu bize ikinci yarı gösterecek. Kolay değil 16 maçın 11’ini mutlak kazanmak zorundayız. Yada ikinci yarı 33-34 puanı hanemize yazdıralimki, ilk ikiden ligi bitirelim. Yoksa Play-Off bize yine yaramayabilir.


Tekrar söylüyorum, Denizli’de gelen 3’üncü lig şampiyonluğu ve öncesini, Tarsus maçı ile kazanılan 2’inci lig şampiyonluklarını bir hatırlayın. Bu şampiyonluklara tüm şehir inanmış, ligin ortasında şehirde açılan bayraklar, dillerde şampiyonluk şarkıları ile mutlu sonlara ulaşmıştık. Valimiz mi, Belediye Başkanımız mı, Boluspor yönetimi mi taraftarlarımız mı kim düğmeye basacaksa bassın, yoksa üç beş maç sonunda suç kimde oynarız.

 

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarın diğer yazıları