"Adaylarım"

Vedat Özkan

26/04/2010
26
NİS
2010

Evet, artık lig bitti, kalan iki maçı sadece çıkıp oynayacağız. Bu iki maçtan beklentim, Orduspor maçında kulübede olanların ilk on birde sahaya sürülüp, bir an evvel onları kazanmamız, onları görmemiz açısından iyi olacaktır. İçlerinden iki genç tutarsa, bu yılın bana göre en büyük başarısı olur. Yoksa elde var sıfırla ligi tamamlamış oluruz. Cüneyt hocamızın da kimseyi dinlemeden yapması gereken budur. 


Gelelim 15 Mayıs’ta ya da büyük ihtimalle çoğunluğun sağlanamayıp 22 Mayıs’a ertelenecek olan kongreye. Bu kongre Boluspor’un kaderini belirleyecek. Bana göre hayati önem arz eden bu kongreden Boluspor’un kesinlikle kazançlı çıkması gerekiyor. 

Nasıl mı? 

Birincisi kongreye tek liste ile girmek şart. Çünkü şurada topu tüfeği bu işi götürecek 50 kişi ya var, ya da yok. İki veya daha fazla liste ile girersek, bölünürüz. Bunun için adayların ya da adaylığa ismi geçenlerin veya aday olmayı düşünenlerin bir an önce Boluspor için bir araya gelip güçlerini birleştirmesi gerekiyor. Ortak bir ismin daha güçlü bir şekilde ortaya çıkartılıp, tek listenin çok güçlü yapılması öncelikli hedef olarak görülmeli. Boluspor’a başkan olmaktan daha öte, iyi ve güçlü bir yönetimin belirlenmesi bana göre her şeyden önce gelir. Bu zamana kadar Necip Çarıkçı ne kadar başarılı olduysa, bu başarıda en az onun kadar, yanında yıllarca dik duran ve ona destek veren yönetici arkadaşlarını unutmayalım. Onlar olmasaydı Sayın Çarıkçı’da bu başarıyı yakalayamazdı.

 

İkincisi seçilecek bu yönetimin ilk işi taraftar ile bir araya gelip bazı konuları mutlaka masaya yatırmalı. Yeniden başlamamız için kurumsallaşma kesinlikle şart. Onun içindir tekrar söylüyorum, adayların birleşip ortak ve güçlü bir liste ile kongreye ele ele girmesi, ikincisi taraftar arasındaki ve taraftar ile sorunlar aşılmalı, üçüncüsü kurumsallaşmaya büyük önem verilmesidir. 
Ortak liste derken benim arzuladığım Necip Çarıkçı ve ekibinin ayrıca yeni isimlerinde katılımı ile oluşturulacak bir yönetim. Aynı zamanda Belediye Başkanız Aladdin Yılmaz’ın, Yılmaz Becikoğlu’nun Hakkı Fidan’ın eski başkanlarımızın kısacası tüm Boluspor’a gönül verenlerin destekleyeceği oluşum ile sadece süper lige çıkmak hedefinin dışında, uzun vadede projelerin ortaya konulacağı bir yönetim sistemi ON numara olacaktır. 


Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarın diğer yazıları