Uzun lafın kısası…

Vedat Özkan

02/06/2013
02
HAZ
2013

Beklenen miydi, değil miydi, diye sormayın. Cevap veremem.

Boluspor’un yeni başkanı  Mehmet İnceayan 15 gün önce başkan olacak deselerdi kimse inanmazdı. Yapılan anketlere baktığımda gerçekten herkes için sürpriz oldu. Ama adayın çıkmadığı yerde "ben varım" demesi bile bana göre hoştu. Bunu da anladık ki Boluspor sahipsiz değil.

Listesi oldukça farklı. Bana değişik ve ilginç geldi. Bir kaç kişi dışında eski isimlerden hemen hemen kimse yok gibi. Şimdilik bize sadece bu yönetime destek olmak düşer. Bolusporumuza hayırlısı olsun… Görevlerinde başarılar dilerken, her zaman yanlarında olacağımızı bilmeliler…

Spor14 gazetesi olarak ilk adaylık açıklamasına nedense çağırılmadık. Bunu da unutmuşlardır diye o gün fazla dile getirmedik. Artık kurumsal bir Boluspor çatısı altında artık daha dikkatli olacaklarına inanıyorum. 

Abdullah başkan bir yıl boyunca elinden geleni yaptı. Yapamadıkları var mıydı? Evet vardı. Şimdi onları sorgulamak yersiz. Emeği geçti helallik istedi.

Bu bir yıl boyunca kamuoyundan en büyük desteği gören isim oldu. Ama bana göre verilen bu kuru destek, sponsorluk ve reklama, haliyle istediği gibi kasaya yansımadı. Bunu da kongrede açık bir dille belirtti. Kabul etmesi lazım ki, ekibi ile transferdeki hataları başarısızlığı getirdi.  Bunu ben zamanında yazınca her ne kadar bana kızsa da iyi niyetinden ve samimiyetimden hiçbir zaman şüphe duymadım. Sadece kırgınlığım mesleğimle ilgili attığı twit’ti. Onuda ortak paydamız Boluspor kavgasına bağlıyorum. Sende hakkını helal et Abdullah başkan!... Bu vedan bugünlük. Gelecek yıllarda yine bu göreve geleceğine Boluspor'a çok şey daha katacağına adım gibi eminim.

Necip Çarıkcı ismi bu süreçte ortalıkta yine çok dolaştı. Aslında bu süreçte değil Boluspor var olduğu sürece ve Necip Çarıkcı yaşadığı sürece olacaktır. Boluspor’a yaptığı katkılar ortadadır. Bugün burada bu satırları yazabiliyorsam, son yıllarda spor medyası bu kadar arttıysa, Boluspor’a her kongrede talipler çıkıyorsa, her dönem 30-40-50 değişik yönetici ismi duyuyorsak, Boluspor yıllar sonra bu duruma geldiyse, taraftar dernekleri çoğaldıysa, taraftarlarımızın sesi daha gür çıkıyorsa, antrenman sahaları, tesisler, hatta yeni yapılan sosyal tesis ve kalıcı gelirler varsa ve daha sayamadığımız nice başarılarda imzası varsa bu onun ve ekibinin başarısıdır. Hatası yok mu elbette onunda vardı.  Tüm eski başkan ve yöneticiler gibi çok büyük emeği geçmiştir, yine geçecektir. Onun için bu gerçeği kabullenmesini bilerek ona göre eleştirmeliyiz.

Bir kısa notta yine eski başkanlardan Emin Semercioğlu'dan. Bir sene onunla çalıştık. İnanılmaz iyi ve tertemiz bir insan. Her platformda konu Boluspor olunca bana göre en güzel mesajları o veriyor. O kadar doğru ve yapıcı mesajları var ki, neden bugün herkes elini öptüğünü anlamıştır. Yine son kongredeki mesajları on numara. Helalin var Emin amca.. 

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarın diğer yazıları