Tebrikler ve Teşekkürler

Vedat Özkan

08/08/2010
08
AĞU
2010

Boluspor yıllar sonra güzel bir sezon açılışını yaparken, katılan herkes bu programdan oldukça memnun ayrıldı. Maçın sonucunda mağlup olsak bile bu mütevazi açılışı gölgelenmeyecekti.Birkaç gün içinde yapılan küçük bir organizasyon dev bir açılışa dönerken, taraftar gruplarının yaptıkları meşale şov ve tezahüratlar 10 numaraydı. Lazer ile yapılan gösteri olabildiğince iyiydi. Futbolcuların tanıtımı, onların göbekte sıralanması, dönerek tüm tribünleri alkışlaması her şey oldukça güzeldi. Eğer bir yerde başarı istiyorsan bu çalışmaları pozitif enerjiye dönüştürmek için küçük rakamlarla harika işler yapabilirisin. Sezon açılışı ile bir anlamda Boluspor olarak bu sezon neyi istediğimizi açıkça gösterdik.  Emeği geçenlere sonsuz teşekkürler.


Açılışla ilgili kısa bir not. Bazı eksiklikler olmadı değil. Olsun bunlar da nazarlık olarak kalsın. Buraya yazmanın anlamı yok. Gider yönetime yüz yüze söyleriz. Bir kez daha bize bu geceyi yaşatanlara sonsuz teşekkürler.


Gelelim maça. Karşılaşmada iki takımı bir teraziye koyduğumuz da, herhalde kilo farkı ile önde olduğumuzu görebilirsiniz. Ancak ortaya konan oyun henüz beni tatmin etmedi. Hakemin aleyhimize verdiği penaltı ne kadar haksızsa, penaltı öncesinde defanstan Özgür’ün yaptığı hata daha kötüydü. O noktada topu kaptırırsan golde olur, kartta çıkar. Onun için savunma bana iyi gelmedi. Stoperde Cemil, Özgür, Gencer, Gökhan dörtlüsünden hangi ikili oynarsa oynasın, bu bölgeye dikkat. Kanatlardaki beklerimiz içinse Erdem her zamanki gibi hazır. Ömer Ateş ileriye fazl katkı vermemesine karşın, Doğan’da geri dönüşlerde sıkıntı yaşıyor. Kalede acilen Ferhat’ın iyileşip Atacan’ı zorlaması gerekiyor. Ön liberoda aynı savunmanın göbeği gibi. Bu bölgede en iyi ikili kim olur bilmem. İyi bir Gökhan Güney bankom. Yanına Sefa, İbrahim, Landry üçlüsünden acilen biri hazır hale getirilmeli. Hücum gücümüz yüksek ve savunmaya dönmekte zorlandığımız için, ön liberolarımızın çok formada olması gerekiyor. Fatih için bir şey demiyorum, üstüne bir türlü koyamadı. Daha iyi olması lazım.Yine hücumda Fabiano şu an hazır durumda. Burak ise yaşadığı top kayıpları ile oyundan çabuk düşüyor. Onun daha güçlü olması gerekiyor. Ferhat Kiraz top ayağında iken iyi, kaybettiği zaman yok oluyor. Caner’in takıma henüz alışamadığı belli. Erman geçen sezondan daha iyi olacağı sinyalini veriyor. Ferdi Başoda’yı biraz daha istekli gördüm. Emrah, Ferhat Kiraz gibi Ferdi’den de patlama bekliyorum. Emrah Kol’un sakatlığının geçmesi ile bu bölgede ki forma savaşı daha da kızışacaktır.  

 

 

Genel olarak takıma baktığımızda patlamaya hazır bomba gibiyiz. Olumlu yönde patlarsak, bırakın ilk altıyı ilk ikiden hiç çıkmadan şampiyon oluruz. Tersini düşünmek bile istemiyorum. Son birkaç yılda çeşitli nedenlerle takımlarında oynayamamış, dokuları uyuşmamış futbola aç birçok futbolcumuz var. Bu açlar ist

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarın diğer yazıları