Her zaman ki gibi!..

Vedat Özkan

27/10/2009
27
EKİ
2009
Hafta sonu oynanan maç biteli neredeyse üzerinden 40 saat geçti ama bu zaman diliminde en az 40-50 kişi “Ne olacak bu Boluspor’un hali?” diye sordu. Elimizden geldiğince, dilimizin döndüğünce herkese cevap vermeye çalıştık. Daha hafta bitinceye kadar bu soruları cevaplamaya da devam edeceğiz gibi görünüyor.

Neyse gelelim bu sorunun açılımına!..

Bu saatten sonra hocaya ve takıma yönetimden güvenoyu çıktıktan sonra,bir şey yok deyip geçmek lazım... Aksine bana göre her sene olduğu gibi tam destek zamanı... Bu maçta takım çokta kötü oynamadı. Hatta genel hatları ile oyuna bakacak olursak, rakibin kat ve kat üstünde bir futbol ortaya koyduk. Olmayınca da olmuyor sözü bir kez daha doğrulanmış oldu.

Artık geriye bakmadan Boluspor camiasının en büyük kozu olan birlik beraberliği bir kez daha sahaya sürerek 3 puanları cebimize koymalıyız.Burada yönetimden, taraftara, basından, futbolculara, herkese görev düşecek. Bir an evvel toparlanıp, iyi günlere yelken açmalıyız ki, gelecek yıllar bizim için kâbus olmasın. Bu sene süper lige çıktık, çıktık, çıkamadık, seneye ligde kalma hesapları yaparız ona göre.

Bugünden itibaren yapılması gerekenler;

Futbolcular ve hoca arasında varsa sorunlar hemen çözülmeli,
Yönetim ve hoca arasında varsa sorunlar hemen çözülmeli,
Yeterli verim alınamayan futbolcuların dikkati çekilmeli, her futbolcuya ihtiyacımız olduğu unutulmamalı…
Şans verilmesi gereken isimlere bu şans daha çok verilmeli.
Her şeyden önemlisi yönetim ile taraftar arasındaki sorunlar bir an evvel çözüme kavuşmalı.
Öyle bunla, bunun arasında sorun yok, yok nerden çıkarıyorsunuz demeyin, vardır vardır, olmasa da bir bakın, araştırın…

Zamanlama yanlıştı!..

Yarenler’in protestosu saha dışından değil, tribünlerden olmalıydı. Bu maçta onlar olsaydı, ben inanıyorum, çok farklı kazanabilirdik. Müsabakanın sonunda nasıl bir protesto yapılacaksa o zaman yapılmalıydı. Kayıp iki puanda nasıl sakat futbolcuların önemi, şansızlıkların payı büyükse, taraftarında önemi var. Onlarsız bir maçta sadece çıt çıt çekirdek sesi duymak pekte hoş olmuyor.

Bir diğeri ise maratondan bu hafta edilen küfürler saha içine bir o kadarda net geldi ki sormayın. Anladım ki, Yarenler’in tezahüratlarından saha içine küfür sesi ulaşamıyor muştu. Ama ne olursa olsun neyi protesto edecekseniz edin, bunu lütfen maç zamanı yapmayın. Maç zamanı takımın yanında olun... Yoksa son vuruşta kaleye giden top auta çıkıyor.
Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarın diğer yazıları