Yakalım gemileri, bitirelim bu işi

Vedat Özkan

04/01/2011
04
OCA
2011

Aslında herkesin istediği ama bir türlü söyleyemediği şu; Alınacak iki futbolcu ile ligin altını üstüne getirebiliriz. Şunun şurasında vakit iyice daralıyor. Bir an evvel bir karar verip önce Ceyhun'u, sonrada Bülent Bal'ı alarak transferi kapatmalıyız.    


Transfer dönemi bitip, lig başlayınca vah vah diyeceğimize aklımızda kalmasın gemileri yakıp, bir daha dönmemek üzere şampiyonluğa doğru emin adımlarla yürümeliyiz. Bunun için herşey başkanın iki dudağının arasında.

Ceyhun neden lazım, birincisi süper ligi ne kadar istediğimizi gösterir. İkincisi böyle bir futbolcu bizim ikinci yarıda almamız gereken 10 maçın yarısını alabilecek kapasitedir. Üçüncüsü kullanacağı firikikler, fizik gücü, teknik kapasitesi Burak ve Yaser'e atacağı ara pasları ve futbol zekası ile yapımıza en uygun on numara bir futbolcu.  Dördüncüsü her rakip bu adamı iki kişi ile tutacağından her maça bir fazla çıkacağımız garantidir. İyi bir pazarlıkla bu adam Boluspor'lu olmalıdır. Diğer taraftan bana göre kaleciye hiç mi hiç gerek yok. Alınacaksa bedava bir kaleci alınabilir. Stoper içinse tecrübesi ve başarısı ile Bülent Bal ve onun ayarında bir adam olabilir. Sol bek için Ömer'in iyileşmemesi durumunda Özgür bu alanda fazlası ile durumu idare edecektir. Doğan neden gönderildi, Ferdi, Emrah niye gittiler konusuna değinmenin anlamı yok. Bu saatten sonra kim ne yaptı, kim gitti, kim geldi, kim ne dedi konuşmaları bizlere bir şey kazandırmaz. Önümüzde son 19 yılın en büyük tufanı var. Bu tufandan başarı ile sıyrılıp adımızı süper lige yazdıramazsak, hepimiz yeni sezonda bizi bekleyen ağır faturaları ödemekle meşgul oluruz. Tarihi yazacaksak beraber yazacağız. Unutmayın sonunu düşünenler asla kahraman olamazlar...Şimdi yönetimden ve bu yönetimin bir numaralı ismi sayın başkandan bir kaz daha düşünmelerini önemle rica ediyorum. Şurada vakit sular seller gibi geçiyor. Transfer dönemi sona erdiğinde çok geç kalmadan bu işi bitirelim. Bu işe eski başkanlar da el atıverecekse, siyasilerde belediye başkanımızda destek olacaksa, onlarada bir allah razı olsunu şimdiden borç biliriz. Hele ki bu süreç te bu oyuncular için kim bir lira veriyorsa, onun elini de öpmeye hazırım. Yeter ki şu ligden bir an evvel kurtulup, yeni sezona süper ligde girelim. 

Haydi başkanım, haydi yönetim, haydi Bolu. Yakalım gemileri bitirelim bu işi....

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarın diğer yazıları