“Bunun adı beceriksizlik”

Vedat Özkan

09/10/2012
09
EKİ
2012

Maalesef bir puansız maçı daha geride bıraktık. Futbol olarak Rize’den kötü oynamadık, hatta zaman zaman üstündük. Rizespor çok akıllı bir taktikle tam bir deplasman takımı gibi oynadı.
Pozisyon sayısına bakarsan üstünüz. Topla oynama dersen öyle. Ama altı pastan topu o çerçeveye atamıyorsan bunu adı beceriksizliktir. Çıkıp o golleri hocamı atacak yoksa başkan Abat mı? Valla Basınspor olarak hem yönetimle, hem de teknik heyetle yaptığımız maçlarda kendilerine karşı forma giydiğim başkan Abat her ne kadar futbolda çokta yetenekli olmasa da o gollerin çoğunu atardı. Serhat hoca zaten malum, futbol kariyeri belli. Adam bu yaşında onların hepsini gol yapardı, emin olun…

Buradan demek istediğim gayet net ve açık. O golleri atacaksınız arkadaş. Onun için size para veriyoruz, onun için sizin peşinizden koşuyoruz. Sizin bu maçta yaptığınızın adına beceriksizlik denir. Başka bir şey değil.


Ali bize lazım. Ama hangi Ali?


Gelelim Ali Güzeldal meselesine… Hoca Ali’yi neden kadroya almadı bilmiyorum. Maçın ateşi sönsün hafta içinde hocaya mutlaka bunu sorup, Salı akşamı programda olayı netliğe kavuşturacağım. Ama söylemem odur ki, Ali bize lazım. Ama o iki hareketi affettirecek, gönlümüze girecek bir Ali lazım. Gazetemizin ilk sayısındaki manşete layık bir Ali lazım. Ona da çağrım budur! 


Biraz daha sabır derim…


Kartal maçı gibi değildi bu maç. İstekliydik, kazanmak için hevesliydik. Az önce dedim ya beceriksizlik had safhadaydı. Hakkını verelim, kazanmak için hepsi vardı ama ya sonrası? Sonrası tabii ki gol… Olmadı olamadı. Top çerçeveyi bulmadı. Nedeni belli. Onu da yazdık. 
Başkan maç sonunda açıklamasını yaptı. “Hoca ile devam” dedi.  Gerçi neden sadece başkan buna kendi başına karar verir anlamış değilim. Yönetim kurulu toplantısı ne için vardır, onu da ayrıca sorgulamak lazım. Zaten Boluspor yönetimleri hep böyle olmuştur. Bu takımın futbol şube yöneticileri transfer komitesi yöneticileri buna ortak karar vermez mi ? Şimdi konu o değil de bir kez daha söylüyorum. Sabır sabır sabır...

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarın diğer yazıları