Z planı

Vedat Özkan

03/08/2010
03
AĞU
2010

Boluspor'da 15 Mayıs'ta başlayan hareket tüm hızı ile sürerken, Boluspor camiasında maşallah yüzler hep gülmeye devam ediyor. (Allah nazarlardan saklasın) Bugüne kadar alınan futbolcular, yeni teknik ekip, yapılan hazırlıklar süper ligin habercisi gibi bizim bu seneye büyük umutlarlarla baktığımızı gösteriyor. 


Yine bu hazırlıkların başında SORUYORUZ diyerek, yönetimin hoca ile görüşüp takımın içinde mutlaka genç isimlerin monte edilmesi gerektiğini belirtmiş ve bu yazıdan dolayı bir çok olumlu tepki aldığımız kadar, olumsuz yazdığımızıda söylemişlerdi.  Bugün gelinen noktaya baktığımızda Boluspor'un profesyonel kadrosunun içinde, Emre, Ümitcan, iki Samet, Doğancan, kaleciler Sefa ve Kaan bugün Levent hoca ile çalışma şansını yakalmışlarsa bilin ki, yazdığımız oldukça doğruydu. Bu 7-8 isimden iki-üç tanesi seneye bu kadroda yer bulursa, işte o zaman şampiyonluk kadar başarılı olduğumuzu söyleyebilirim. Bu iş için sadece sabır gerekli. Hoca ve yönetim bu sabrı gösterdiği sürece biz bu futbolcular kadar aşağıdakileride kazanma şansını yakalar, böylelikle geleceğin Boluspor'unu yaratmış oluruz. 


Gelelim, Boluspor'un hazırlıklarına. Yalan yok, Levent hocanın idmanlarını anlamak mümkün değil. Yüzlerce antrenman izledim, ilk defa bu kadar değişik bir çalışma programı gördüm. Yapılan çalışmada yer alan futbolcular, biz izleyenler antrenmandan öyle zevk alıyoruz ki, idman bitince maç bitmiş gibi üzülüyoruz. Tek fark, yapılan idmanlarda mağlubiyet yaşamıyor, hep gülen oluyoruz. 

 

Hazırlık maçlarında ise hocam halen arayış içerisinde ve artık sistemi kalan 2-3 hazırlık maçında oturtmak zorunda. Bank Asya öyle bir lig ki sadece A-B-C planları yetmez. Onun için hocamızın Z planına kadar arayışları devam edecektir. Onun için bazı maçlarda gözümüze hoş gelen futbol izleyemiyoruz. Ama hazırlıkta olsa kazanmak güzel şey. 


Bir de O sene Bu sene mi diye habire konuşuyoruz. Bu sene olmazsa seneye olur, gibi bir şansımız kalmadı.  Kulüp esnaftan işyerlerinden reklam alamıyor. Gelirler oldukça düşük. Kombineye ilgi ne kadar olacak belli değil. Bütçe oldukça zorlandı. Acilen bu sezon şampiyon olmamız şart mı şart. Ayaklarımız yere sağlam basarak, fazla havalanmadan, hep İnşallah diyerek, Mayıs ayında adımızı gerçek yere yazdırmamız gerekiyor. Olası aksi bir durumda ne statta, nede kulüpte boy-pos gösterebiliriz, hatta yolda yürüyemez hale geliriz. Şimdiden hatırlatayım dedim..    

  


Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarın diğer yazıları