İlk maçın fotoğrafı

Vedat Özkan

27/08/2012
27
AĞU
2012

Çok ta ümitli değildim aslında maçtan. Malum iyi transferler yapsak bile ne Veli’nin, ne Onur’un, ne de Kenan ile Ferhat’ın yerini doldurmuş değiliz bana göre. Bir Serge, bir Agbetu, bir Abdülaziz, bir  Kingsley  isimleri fena olmasa bile  aklımda hep soru işaretleri.

Neyse karıştırmayayım kafanızı gelelim maça. Onları daha sonra konuşuruz.

Her şey bir kenara da benim takıldığım nokta, bana göre Barselona takımının kökünü de transfer etsek bu hava ile şampiyonluk aklımın ucundan bile geçmiyor. Ne bir heyecan ne de bir istek var. 8881 kişilik stadyumda 2600 kişi maça geliyorsa, bu rakam geçen sezonun ortalamasının altında kalıyorsa, sezona zaten 1-0 mağlup başlamışızdır. Tribünlerde çoğu zaman oluşan sessizlikle iki futbolcunun pas istemesini o kadar net duydum ki topu alıp diğer oyuncuya atasım geldi.  Taraftar gruplarımıza bir şey demeyeceğim git gide sayıları azalıyor. Belki maçın cumartesi olması, belki maçın televizyondan veriliyor olması sayılarını etkiledi diyeceğim ama, onların ben daha öncesini bildiğim için maalesef o heyecanı onlarda da göremedim.

Genel olarak maçta iyi oynamadık bunu herkes gördü. Hatta pozisyon zenginliği bakımından konuk ekip bizden daha iyiydi. Sahaya en iyi on bir çıktımı diye sorarsanız Serhat hocaya buradan sorarım? Neden Hakan değil de Mesut. Geçen senenin Veli’den sonra Boluspor’un en iyilerinden olan Hakan’ın ilk on birde olmaması kafama taktı. Az pozisyona gireceğimiz oyun sisteminde ve hava sıcaklığında daha ofansif olan Hakan’ı sahaya sürmemek, acaba stoperlerimize güvenmemek mi?Kademe de sıkıntı yaşayabileceğimiz mi? Bunun cevabını da en yakında alacağımı düşünüyorum.

Saha içindeki performanslara göre Eser kurtarışları ile oldukça iyiydi. Malum ekibimizde maçın adamıydı.  Ama sahanın en çalışkanı bana göre Serge’ydi. İleri geri bazen 80-90 metrede futbol oynadı. Saha içinde ikili mücadele de sert,   oyun durduğunda en centilmen oydu. Agbetu istekliydi ama zaman zaman kaçak güreşti, gereksiz top kaybı yaptı.  Cemil, Gencer ve Mahmut üçlüsünden en iyi iki stoper kim derseniz Veli derim.  Maalesef ki onun yeri dolmayacak gibi görünüyor. Araya atılan paslarda, yan toplarda baya sıkıntı çektik.  Burada Volkan’ı hiç düşünmüyorum. Engin gerektiği kadar oynadı, Mesut bana göre ancak Hakan’ın yedeği olurdu.  En iyi savunmanın hücum olduğunu benimsediğim için çakılı defans tercihim olmazdı. Şampiyon olmak istiyorsan saldıracaksın.  Göbekte Alp yerine Barbaros’u şimdiden bekliyorum. Alp’in esas mevkisi  sağ kanat. Ondan devşirme ön libero yapmak yerine bu mevkii için kadroda Vedat’ı,  Yunus’u yada Emre Taşkoparan’ı neden tutarsınız anlamadım.  Hatta burada Cihan’ın bile oynayamaya

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarın diğer yazıları