"Bir varlık, bir yokluk!.."

Vedat Özkan

29/01/2010
29
OCA
2010

 

Boluspor bir türlü yakasını kurtaramadığı sakatlıklardan ve cezalılardan zamanla arınırken, bir haftada hem yokluğu, hem de bolluğu gördü. 

 

Geçen hafta sakat ve cezalı oyuncularının çokluğunda listeye sadece 17 futbolcu yazabilen Boluspor, hafta içinde cezaların bitmesi sakat futbolcuların iyileşmesi ile birlikte yüzler yeniden gülmeye başladı. Kadrodaki zenginlik Kocaelispor maçı öncesi herkesi sevindirirken, Mustafa hocayı ise şimdiden kara kara düşündürmeye başladı bile. 

Geçen hafta kazanan kadroyu Teknik Direktör Mustafa Uğur'un Kocaelispor maçında değiştirip değiştirmeyeceği maçta gösterecek. Bir haftada bir anda zenginleşen Boluspor kadrosunda her mevkii'ye en az iki aday var. Bazı bölgelerde ise adeta oyuncu bolluğu yaşanıyor. İşte mevkilere göre oyuncu dağılımı ve son durum; 

Kale: Atacan, Emrah ve Beycan. Burda fazla söze gerek yok. Atacan banko, Emrah kulübede...Defans: Erdem, Erhan, Tolga, Cemil, Hüseyin, Caner Bulut, İbrahim. Defansta yine forma savaşı hafta boyunca devam etti.  Geçen hafta  Tolga Erdem, Erhan ve Caner Bulut savunmada görev almışlardı. Cemil ön liberoda harika bir maç çıkartmıştı. Mustafa hocanın nasıl bir savunma dörtlüsü kuracağı meçhul.Forması en garanti, Erdem olabilir. Stoper'de Tolga elde var bir gibi duruyor. Yanında Cemil'mi oynar yoksa Cemil geçen haftaki gibi önemi çekilir bilinmez ama, solda Hüseyin genç Caner'e göre yine bir adım önde... İbrahim sakatlıktan yeni çıktı, Erdem'in hafif sakatlığıda geçtiğine göre şansı az gibi.

 

Orta Saha: Fatih, Erman, Serdar, Lika, Ömer Çuğ, Lokman, Zafer ve yine İbrahim. Burası da en az defans kadar karışık. Ömer'in cezası bitti. Zafer ve defans gibi orta sahada da oynayabilen hem İbrahim'in sakatlığı geçti, hem de geçen hafta önde oynayan Cemil'i unutmayalım. Kim oynar nasıl bir dörtlü çıkar, gerçekten çok karışık. Sizlere fikir olması açısından, bu mevkiide Fatih Gül ve Serdar çok formdalar. Ömer Çuğ'u zaten söylemeye gerek yok, her zaman hazır. Lika yine geçen haftanın iyi isimlerinden. Erman her zaman o şansı buluyor, geçen hafta gol de attı. İbrahim'de sakatlıktan çıktı ama, ön liberoya aday bir isim yine. Burda bir şansta Mustafa hoca ilerde tek forvet denerse, orta saha 5'li olacaktır. Forvet: Ömer Yalçın, Caner Altın, Adem, Ümitcan. İşte iki forvet mi olur, tek mi olur sorusu önümüze geldi bile.  Kocaelispor yeni transferleri oynatmazsa genç kadrosunun direncini erken kırmak için Mustafa hoca çift forvetle baskılı ve erken golle başlamak isteyebilir. Onun için cezası biten Adem ve Ömer Yalçın isimleri öne çıkıyor. Orta sahayı kalabalık tutalım top bizde kalsın, arka sağlam olsun dersek, Adem tek forvet olacaktır. Hem Caner'in sezon başından bu yana bir şey verememesi, hem de Ömer Yalçın'ın formsuzluğu Adem'i orda tek olarak gösteriyor.  Bizim aklımızdaki forvette belki denemesinde fayda olacak, iki genç Adem, Ümitcan ikilisi var ama, Boluspor teknik heyeti ikili forvet düşünürse Adem, Ömer Yalçın ikilisi üzerinde duracaktır.

İzmit'e gidip, Boluspor'u sizler için takip edeceğiz ve bekleyip göreceğiz. Sahada kim oynarsa oynasın, kazanan  Boluspor olsun..

 

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarın diğer yazıları