3x7=21+6=27 (Zor değil)

Vedat Özkan

14/02/2011
14
ŞUB
2011

4 hafta üst üste kazandıktan sonra böyle bir sonuç tabi ki hepimizi üzdü. Ama bunda da bir hayır vardır deyip önümüze bakmalıyız. Bazen bu yenilgiler, böyle basit mağlubiyetler ayağımzı denk almak, yere sağlam basmak için fayda da getirir. Onun için bu yenilgiyi ben çoktan unuttum bile.  


Şimdi üstesinden gelebilirsek, önümüzde zorlu bir maç serisi var. Bunu kolay çevirip bu 3 haftada maç eksiğimize rağmen lider olarak zirveye yerleşebiliriz. Denizli maçına kadar alacağımız 9 puan o kadar da zor değil. Bu hafta Samsunspor, haftaya lige havlu atmış Diyarbakırspor ve sonraki hafta sahamızda oynayacağımız Karşıyaka maçları ile büyük bir avantaj sağlayabilirz. Unutmayın lige direk çıkmak için ligi birinci sırada bitirmek şart değil. Çıkalımda nasıl bir olsun, iki olsun. Bu 3 maçlık periyoda en iyi şekilde hazırlanıp, özellikle iki iç saha maçımızda Adana maçındakinden daha fazla seyirci desteği ile 9 puanı cebimize koyar, rakiplerimizin sonuçlarını bekleriz. 


Şimdi deplasman da 6, sahamızda 7 olmak üzere toplam 13 maçımız kaldı.  İçeriyi kayıpsız geçersek ki geçmeliyiz, deplasmanda oynayacağımız 6 maçın ikisinden alacağımız 2 galibiyetle, doğrudan ligdeyiz. İçerde kaybın olursa, deplasmanlarda bunun telafisini yapmak zorundasın.

Toplamda kalan maçlardan alacağımız 26-27 puan bizi lige taşıyacağına göre, şampiyonluk çok zor değil.  Sadece biraz daha fazla inanmak, biraz daha destek, biraz daha sabır. Ben bu takımın bunu başaracağına fazlası ile inanıyorum. Lütfen herkes inansın. Ve şimdiden söylüyorum, Samsunspor maçına herkes bir arkadaşını yanında stada getirsin. Çünki bu maç kaderimizi belirleyecek gibi duruyor.


Son söz: Kolay değil, bu kışta kıyamette, yüzlerce kişi sıcacık evini bırakıp bu sevdanın peşinde kilometrelerce yol gidiyor. Sayın futbolcu kardeşlerime bir hatırlatma; Lütfen bu taraftarınızın kıymetini ve ne kadar sevildiğinizi çok iyi bilin, anlayın. Onlar için siz, eşsiniz, dostsunuz, arkadaş ve kardeşsiniz. Bu kadar can için biraz daha gayret.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarın diğer yazıları