Yılmak yok, yola kararlılıkla devam!

Fuat Bayramoğlu

22/09/2014
22
EYL
2014

Samsun sporla yaptığımız maçta şans faktörü ve hakem faktörü yanınızda değilse,
Son dakika da mağlup olabilirsiniz.
Fakat bu mağlubiyeti dünyanın sonu olarak göremeyiz.
Manisa karşısına çıkan onbir adamımız, Samsun’da aynen sahadaydı.
Emre ve Prijoviç'i  bu maçta çok tutuk gördük.
Emre ve Prijoviç’e her maçta özel önlem alınacağını bilmekle beraber, bu ikiliye adam adama oynatılması gerektiğini, rakiplerimizin özel önlem alacağını Türkiye ile birlikte sağır sultan duydu.  Teknik kadronun bu gibi durumlarda bir B, gerektiğinde C, planlarının bulunmasını ve bunun da uygulaması gerekir diye düşünüyorum.
Bunun dışında hakemin Samsun seyircisinin baskısı ve protestoları altında kalıp, duygusal davrandığını da umarım federasyon görür. Görür diyorum, geçen hafta  Boluspor’a verdikleri  uyduruk cezayı da yeri gelmişken  şiddetle  kınıyoruz.
O maçta o cezayı vermeye sebep olan gözlemcinizin aşırı derecede alkol alıp almadığını da merak ediyorum. Adam Bolu’da olmayan şeyleri raporuna yazmış ki, o ceza gündeme  “PFDK utancı olarak” düştü. 
PFDK maç öncesi gözlemcilerinin, alkol alıp almadığını tıbbi veya emniyet vasıtasıyla tespit ettirmenizi öneririm. Bu önerimde de çok ciddiyim. 
Boluspor Manisa spor maçının gözlemcisi Mürvet Sezer’in ciddi olarak incelenmelidir. En azından, iş yapıyor görüntüsü altında, eyyamcılığından havadan nem kaptığına inanıyorum.
 Fakatttt sizin meşhur beceriksizliğinize kurban giden passolig’iniz,  maşallah(!) tribünlerde taraftar maraftar bırakmadı.  Seyirci artık tribünde yok.
Bu ligi yönetmek şimdi ne kadar kolay değil mi?  Taraftar yok, ceza çok, ne yapıyorsunuz diyen yok… Utanma kızarma yok.  
PFDK, bari cezaları yarı yarıya indirin de, eften püften cezalarınızla sürümden kazanın (!)    
***
Samsun’da bir iki oyuncumuz formda olsaydı bu Samsun’u çok rahat yenerdik.
89. dakikada durum 2-2 iken kontra bir atakta rakibi 5-2 yakaladık. O dakika da kaptan İsmail Haktan,  %100 gol pozisyonunu skora yansıtabilseydi, bu gün başka bir yazı ile karşınızda olacaktık.
Penaltı pozisyonu için, Karşıyakaspor’da iken  artistikleriyle sabıkalı Ahmet Burak Solakel’in, bu maçta son dakika da numarasını utanmadan yutan

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarın diğer yazıları