Buruk Kazanç

Fuat Bayramoğlu

05/09/2012
05
EYL
2012

TFF, PTT ligi sezonunun ilk açılış  maçını ve 2. hafta oynanan maçlarının da ilk maçını, cehennem sıcaklarının olduğu saat 16’da, Boluspor’a oynatarak, yayıncı kuruluşa amade olurken, Boluspor’un üzerine bir de 3 yumurta kırıp, omlet yapar,  o sıcakta bir- iki de ekmek alıp, bandıra bandıra Boluspor’u  afiyetle yemiş-yedirmiş olur ve mutlu olacaklar muradına ererler, birileri de kerevetine çıkarlar (!)   Pes doğrusu…
 ***
Tavşanlı Linyit spor’la oynadığımız maçın son düdüğüyle, bu maçta kazandık mı, kaybettik mi, diye kendimizi sorgulamaya başladık.   
Geçen hafta evimizde Adana Demirspor la oynadığımız oyunla, bu haftaki deplasmanda oyun arasındaki dağlar kadar farkı görünce, düşünmeden de edemedik.

Geçen hafta oynadığımız maçta, doldur boşalt mantığıyla oynarken, bu hafta sahanın her yerinde paslaşan, koşan, en önemlisi birbirine inanan, yardımlaşan oyuncularımızı ve de mücadeleci bir takım gördük.
Geçen hafta yedek soyunan ve geçen hafta orta sahamız çökmüşken oyuna dahi giremeyen Cafercan,
Bu hafta da orta saha da önemli işler yaparak, orta sahaya can katan farkını birlikte gördük.


Geçen hafta kuşku dağlarının oluştuğu sisli, karabulutlarla kaplı yorgun gönüllerimizde,
Bu hafta berabere kalsak bile, Boluspor’un haklı, canlı ve farklı yükselişini gördük.
Olması gereken Boluspor’un,  geleceğe dair gerçeğini gördük.
**
Onuncu dakikada yediğimiz golde defansımızın acemiliğine saç baş yolarken, şaşırmamak elde değildi.
Gereksiz bir hata, hepimizin gardını düşürdü.
Dakika 28, Bolu sporlu Engin’in sert şutu, Yavuz’u geçip rakip kale üst direkten döndüğünde içimizde ümit kıvılcımları uyandı. 
 Serbest vuruşların ustası Cafercan,53. dakikada sol ayağıyla kullandığı serbest vuruşla, PTT liginin en iyi kalecilerinden biri olan Yavuz’u yere sererken, attığı gol doksanlarda kol geziyordu.


Dört dakika sonra gol atmak için gittiğimiz rakip kaleden, Tavşanlı Linyitlilerin kontra bir atağında, defansımız aralarında anlaşmazlığı sonrası ikinci bir hata ile topu rakibe armağan edince, topu kalemizden gene boynu bükük çıkardık.
Kaleci Eser’in yediği gollerde hatası yoktu.  
Kornerimizi 66. Dakikada Cafercan sol ayağı ile iyi kullandı ve Serge Pacome Djiehoua kalabalık defansın arasından kafasını çok iyi vururken, beraberliği sağlamış,  her yanımızı s

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarın diğer yazıları
    Köroğlu Mah. Berrak Sok. No:3   Tel: 0 533 262 91 29   Faks: İz Akademi Özel Eğitim ve Sağlık Hizmetleri Turizm Nakliye Gıda Yayıncılık Eğlence Hizmetleri Tic. San. Ltd. Şti.
    © 2019 Tüm Hakkı Spor14.com adresine aittir. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.
    spor14.com Bolu Spor14 Gazetesi bilişim, medya uygulamasıdır. Kaynak göstermek koşulu ile içerik, resim ve medyanın kullanımı mümkündür.