SİZCE HÂLİMİZ NEDİR?

Fuat Bayramoğlu

18/07/2011
18
TEM
2011

Bu aralar ortalık her gün farklı bir haberle çalkalanıyor.
Gündemimiz çok hızlı değişiyor.
Ülkemizdeki şike olayları ve kamuoyunun önünde cereyan eden gözaltılar ve tutuklamalar,
Boluspor’un Kasımpaşa’yla hazırlık maçında son dakikada da olsa dayılanıp galip gelmesi,
Diyarbakır’da meydana gelen ve Yüreklerimizi yakan 13 şehidimizin acı haberi,
Huşu içinde geçen Beraat gecemiz,
Bolu da terörü lanetleyen Bolulu yiğitlerin tek yürek olup,16 ve 17 Temmuz günü Hükümet Meydanındaki anlamlı ve asil mitingi ,


17 Temmuz Atatürk'ün Bolu’ya ziyaretinin 77.  Yıldönümü "Atatürk Yürüyüşü " ve etkinliklerin yapılması,
Tüm Türkiye’ye Bolusporlu Sinan, Aydın, Çetin tekerlemesini öğreten, fırtına forvetimizden Sinan Alayoğlu, hafta içi Ebediyete yürüdü. Allahüteala dan, Sinan’ımıza Ahiret Seadetleri dileriz.
Boluspor’un dün Süper lig takımlarından Gençlerbirliği’yle oynaması,
derken yeni bir haftaya başlarken, geçen olaylar dünyada, ülkemizde ve İlimizdeki gelişmeler hepimizi bir şekilde etkiyor.
***


ATATÜRK, BOLU ve MİNİK FİDANLAR


Atatürk’ün Bolu’ya gelişinin 77. yıl dönümü Bolu’da coşkuyla kutlandı. Sayın Valimiz, Milletvekillerimiz, halkımız ve öğrencilerimiz bu yürüyüş ve etkinliklere katıldılar ve kutlamalar en üst düzeyde gerçekleşti. Nazlı bayraklarımız bu günde, terör saldırıları nedeniylede daha bir canlı dalgalandı.
Bu yürüyüşe katılan yetkilileri ve katılımcıları yürekten alkışlarız. Aynı gün Karaçayırda da Atatürk’ün Bolu’ya gelişi adına yapılan minikler futbol turnuvasının final maçları vardı. Aşağısoku Minikleri 4. olurken, 50. Yıl İlköğretim 3. oldu. Final maçında da Kıbrıscık spor, Tepecikspor’u 2-1 yenerek şampiyon oldu.
Bu final Maçını Bolu’da çok uzun zamandır emek veren futbol Emekçimiz, Sayın Sinan Benli Hocamız yönetti.
Sinan Hocamızdan bu maç öncesi bir de müjdeli haber aldık.  19 Haziran günü Karaçayırımızda minikler futbol takımlarıyla başlayacak ve Sadece dört gün sürecek olan ”BU BENİM YEŞİLDÜNYAM FUTBOL TURNUVASI” sadece dört gün sürecek.
Burada şampiyonluktan ziyade, , temiz çevre, temiz dünya çalışmalarına destek vermektir. Bolu Belediye Başkanlığı ve Bolu Bağışçılar Vakfı işbirliği ile hazırlanmış olan turnuvaya katılan her takıma ödül verilmesi planlanmış, en sonunda da minikler ağaç dikme etkinliğine katılacaktır.
Bu turnuvanın her anına Sayın Valimiz İbrahim Özçimen’ in de katılacak olması konunun ve etkinliğin önemini kendiliğinden anlatıyor.


*** 
GENÇ BOLUSPOR,  GENÇLERBİRLİĞİ ÖNÜNDE GÜVEN VERDİ (0–1)

Boluspor, iyi bir sınav verdi. Sınavı da başarı ile atlattı diyebiliriz. Dün (17/07/2011) Atatürk Stadında en önemli dikkat çeken ayrıntı, taraftarın Boluspor’u özlediği ve yeni halini çok merak ettiğidir. Yeni ve Çiçeği burnunda teknik direktörü Cihat Arslan’ı da çok merek etmekteler.
Maçın oynandığı günün sabahında Sayın Cihat Arslan ve teknik heyet takımıyla Karaçayır’da ter atma antremanı da yaptılar. Zevkli ve neşeli bir çalışmaydı. Yani boş durmak yok.
Boluspor’un Antremanları sık sık izlemeye çalışıyorum. Gördüğümüz ise, Teknik kadro işi ile ilgileniyor. Kadrodaki oyuncular Hocalarının verdiği görevi dikkatle dinleyip uygulamaya çalışıyorlar.
Teknik kadro Cihat Hocanın verdiği görevleri eksiksiz yapmaktalar. Ferhat Kiraz ‘da dün düz koşu yaparak güçlenmeye, kondisyon olarak istenilen seviyeye çıkmak için çalışıyor.
Saat 17 deki maça bakarsak, Boluspor, Gençlerbirliği’ yle ilk yarı başa baş oynarken, ikinci yarı basit bir kaleci hatamızdan golü yedik. Gençlerbirliği karşısında takımımız güven veren bir oyun sergiledi. Gençlerbirliği zaman içinde, kenar yönetiminin baskısı ve stresi içinde, sert oyun oynayarak, gereksiz sinirlendiğini iyice hissettirdi.
Boluspor’un hedefi ilk 6 ise eğer, bu ta

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarın diğer yazıları