Alın teri, Emek, Çile ve Sabırla Yoğruluyoruz.

Fuat Bayramoğlu

01/01/2012
01
OCA
2012

Boluspor, ilk yarıyı liderle  4 puan farkla, 7. sırada bitirdi.
Bank Asya Ligindeki rekabetin ve zorluğun önemi burada kendiliğinden ortaya çıkmaktadır.  
İlk yarı kadromuz zengindi ama yetenekli bir-iki yabancı veya yerli futbolcumuz olsaydı, puan olarak şimdi daha iyi yerlerde olmamız içten bile değildi.

O halde bu fırsat gene kaçmamış durumda.
Yapabileceğimiz birkaç iyi transferle eksikliklerimizi giderebiliriz.
Bu aralar Bolu spor’la ilgili değişik türdeki haberler ortalıkta dolaşıyor. Oyuncu olarak Fransa’dan gelebilecekler ve de süper ligden Boluspor’a gelebilecek futbolcuların adları bu haberlerle kamuoyunda konuşuluyor.
Beklenti içindeyken de balon haberlere karşı durabilmemiz için de, Boluspor Kulübünden sık sık kamuoyumuzu bilgilendirme haberlerine ihtiyaç duyuyoruz.
İyi transferler yapacağımızı ise Sayın Boluspor Başkanı Necip Çarıkçı’nın açıklamalarından ve transfer komitesinin hareketliliğinden anlıyoruz.
İyi haberleri de bekliyoruz.

“Şans” veya “Handikap”
Ligdeki taze yeni gelişmeler,  yeni teknik direktör Sayın Özcan Kızıltan için bir şans veya handikap olabilir.
Sayın Özcan Kızıltan için kısaca neden “şans” veya “handikap” olabiliri açıklamakta yarar var.
Sayın Kızıltan şanslı çünkü Sayın Özcan Kızıltan yeni yapılacak transferlerle, oyuncu eksiği kalmamış bir takımla ikinci devreye başlayacaktır. Antalya’daki kampta da takımı yeteri kadar tanıma fırsatı bulmuştur, bulacaktır.
Bu durumda sadece başarıya ulaşabilme kavgası verecektir. Bu da Sayın Kızıltan adına şanstır.
Peki neden handikap olabilir de dedik. Sayın Kızıltan’ın Bolu’yu tanımaması ve de geçmiş maçlardaki sıkıntıları bire bir yaşamaması, takımının geçmiş ile bilgilerde tam fikir sahibi olmaması handikaptır.
Sayın Özcan Kızıltan’ın, rakipler de, diğer takımlar da boş durmayacağına göre, rakiplerimizin de lige iyi adapte olacağını bilmemiz, diğer takımlar da, eksikliklerini bu arada tamamlayacaklardır.
Rakiplerinde güçlenmesi ve hedefe varmak için çok motive olmaları gibi diğer olumsuz sonuçlar, Sayın Kızıltan için, handikap olacağı aşikardır.
İki tarafı keskin bir bıçağa sahip olan Sayın Kızıltan, kendi hünerlerini sergilemede şu an da sahnededir. Umarım yardımcı teknik kadrosundaki kişilerle uyumlu ve sorunsuz çalışırlar.
Hedefe ulaşmada akılcı, tevazulu, kararlı ve hedefe varmada kesin kararlı bir çizgide bulunur.


Boluspor da başarı yolunda, iş sadece teknik kadroda değildir.
Başarının reçetesi Bolu’da yaşayan her Bolu sporlunundur.
O zaman bütün kesimler olarak, her durumda, Süper lig mücadelemizde, şartları lehimize nasıl çevirmeliyiz? Sorusuna cevap aramak durumundayız.
Kulüp, teknik kadro, basın ve taraftarlar uyum içinde bulunmak için herkesim elinden geldiğince fedakâr davranmalıdır. Başta hepimize sabır ve itidal gereklidir.

Sayın Özcan Kızıltan’ın teknik kadrosuna, Bolulu olup Boluspor’u iyi bilen teknik adamlardan birini mutlaka almalıdır. Geçmişte Sayın Arslan’ın yardımcısı Yılmaz Özen Hocamız da olduğu gibi.
Kendi insanımızın burada olmasının faydalarını en son biri lig, diğer kupa maçı olmak üzere son 2 maçta çok iyi gördük. Bu konuyu iyi irdelememiz gerekiyor. Kendi insanlarımızı da artık iyi ve önemli yerlerde görmek her zaman lehimizedir. Bolu’nun değeridir.
Kendi insanımıza da bu kıymetli fırsatları sunmalıyız.
Boluspor A takımı Teknik kadrosu, maçlar başladığında artık işi ile tam ilgilenmeli ve başka sahalarda, işlerinin dışındaki alanlarda asla boy göstermemelidir.
Her k
Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarın diğer yazıları