Bekleniyorsun Boluspor

Fuat Bayramoğlu

24/06/2010
24
HAZ
2010

Bolu’muzda yeni heyecanlar filizleniyor. Umutlarımız yeşeriyor. Abant’ımız, Seben Gölü’müz, Yedi Göllerimiz, Gölcük’ümüz, Gölköy’ümüz daha çok ilgi bekliyor. Kartalkaya’mız, Arkut Dağı’mız, Esentepe’miz, Akşemsettin’imiz,  İzzet Baysal’ımız, AİBÜ miz, Mengen’imiz, aşçılarımız gelecekte de olmak istiyor.

Dericilerimiz,  bakırcılarımız, Orman denizimiz, halkımız, analarımız, bacılarımız, yiğit delikanlılarımız yarın, yarın işte diyor. Esnafımız, işçimiz, köylümüz, kızımız, kızanımız bize seni gerek seni diyor. Mudurnu’muz, Göynük’ümüz, Yeniçağa’mız, Kıbrısçık’ımız, Dörtdivan’ımız, Gerede’miz , Seben’imiz, Mengen’imiz bizler de varız diyor. Aladağlar’ımız, pavlu kaplıcalarımız,  yaylalarımız buradayım diyor. Hepsi de, hepsi de Boluspor’u  bekliyor. Bekleniyorsun Boluspor. Bekleniyorsunuz ya, hasret sardı her bir yanı. Saydığımız zenginliklerimiz Bolumuzun sahip olduğu nimetler,  dünyamızda ender bulunan eşsiz zenginliklerdir. Buraların adlarını hakkıyla tam duyuramadığımız öz kaynaklarımızdır. Başka yerlerde yok bu nadide güzellikler, nadir değerler. Yok başka Bolu. Buralar yanarcasına, susuz kalmışçasına Boluspor’u bekler. Boluspor elçidir, ırgattır, hamaldır, baş tacıdır, candır, canandır özlenen sultandır. Boluspor, medarı iftiharımızdır. Şampiyon adayımızdır. Kendimizi bildiğimizden bu yana Boluspor, bizlere Bolu’yu anlatır. Daha başka görürüz Bolumuzu Boluspor penceresinden. Anlatır gönüllere, dillere, düşlerimize. Hedefimiz büyük kentin büyük takımı olmaktır artık Türkiyemde. Hey,büyük düşün, büyük say. Büyük ol, büyük yaşa kibirlenmeden. Büyük insanların şehrisin sen. İzzet Baysal’ımız gibi izzet ikram sahibi ol. Ser nimetleri, ver dünyaları, yaşarsın ilelebet İzzet Baysal gibi, cömert ol.  İzzet Baysalımız ölümsüzleşti. Haklı olarak Ferhat ile Şirinden daha da çok efsaneleşti. Gönüllerde, ufuklarda, dudaklarda, dualarda şimdi O… Boluspor da ölümsüzdür bak bu ufuklarda, bu yüreklerde, bu dillerde, bu coğrafyada.

xxx

Bolu, sanayi bekler iş ve aş bekler, öneminin bilinmesini bekler. Bolulu Süper ligde yer bekler.  Sorunlarının çözümünde kararlılık bekler. Fabrika, umut ve ufuk bekler. İnsanlarımız işe gitmeli.  Analarımız da aşını kaynatmalı, endişe etmeden.  Bolulu genç endişesiz olmalı bu gününden, geleceğinden ve yarınlarından. Huzur rüzgârları esmeli kentimizde.  Bolu ulu, Bolu mutlu ve  Bolu umutlu. Bolu’ da iş ve aş sorun olmamalı

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarın diğer yazıları