Sil baştan

Fuat Bayramoğlu

20/06/2011
20
HAZ
2011
Merhaba ,
2 yıldır ilk kez, futbol sezonu bitimiyle birlikte yazmaya ara vererek 3 haftalık bir tatil nedeniyle huzurlarınızdan ayrı kaldım.
Geçen sezonun değerlendirmesini zaten sizlerle her hafta hep birlikte yapmıştık.
Gelecek sezonun da çalışmalarına başlandı tabi ki..
Ayrı kaldığım 3 haftanın kısa bir değerlendirmesinin satırbaşlarına dokunarak,
hatırlamak ve de gözlemlerimizi paylaşmak istiyorum.
 
***

Öncelikle, Sayın Emin Semercioğlu’na ve ekibine peşin teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Uzun soluklu süreçte mücadele etmesine karşın, Süper lige çıkamadık. En çok üzülenlerin başında da Sayın Semercioğlu’nun olduğunu biliyorum.
Gelişmelerin ardından Sayın Semercioğlu aday olmadı ve seçime girmedi.
Sayın Necip Çarıkçı yönetime talip oldu. Sayın Necip Çarıkçı ve yeni Yönetim Kurulu demokratik temayüller çerçevesi içinde seçilerek, nöbeti ve sorumluluğu devraldı. Elini taşın altına soktu ve çalışmalarına başladılar.
Sayın Başkanı ve yönetim Kurulunu tebrik ederken, işlerinde de kolaylıklar diyoruz.
Yeni yönetimin, Bolumuza, ligimize ve her kese hayırlı olsun.
Bolulular olarak ta beklentilerimize umut olmasını diliyoruz.
Boluspor, Teknik Direktör Cihat Arslan’ı takımın başına getirdi. Kendisine ve teknik ekibimize başarılar diliyoruz. Cihat Arslan kendini Bolu’da bir şekilde ispatlaması gerekiyor.
Bu haberin yanında yönetim, en büyük hamlesini de, Boluspor alt yapısında görev yapan Yılmaz Özen Hocamızı, teknik yönetime getirdi.
Yılmaz Hocamız liyakat sahibi, çalışkan ve de yöremizin has evladıdır. Kendini en iyi şekilde daha da iyi yönde geliştirecektir. Bu karar aynı zaman da diğer alt yapı hocalarımıza da önemli bir gelişme ve fırsatlar kapısını açmış oldu.

Trabzon’un nasıl ki Şenol Güneş’i varsa, Bolumuzda yetişecek olan güneşlerimiz de Bolumuzu aydınlatacaktır, zaten de aydınlatmalıdır.
Bu imkânları kendi evlatlarımıza insanlarımıza hissettirebilirsek, Büyük Bolu hayaline de çabuk varabileceğiz. Bunu uygularsak, uygulayabilirsek, çare Sizsiniz veya çaresizsiniz.
Bu kararı alan yönetimi uzun vadeli görüşünden dolayı tebrik ederim.
Boluspor alt yapısında kaleci antrenörü, Sayın Tayfun Urluoğlu’nun küçük bir belge sorunu vardır. O sorun yönetimce ilgilenilip, Tayfun hocamıza yardımcı olunduğu takdirde, Boluspor'un kaleci antrenörü sorununa da ileri de, kökten neşter vurulmuş olacaktır. Tayfun Hocamızı da yerinde ve iyi değerlendirelim. Tayfun Hocamız çalışkan ve idealisttir. Bizim insanımızdır. Eksiği yok fazlası vardır.
Bu karar sonrası diğer alt yapı hocalarımız da gelecek sene ve senelerde daha arzulu ve de sorumlu olarak çalışacaklarından eminiz. Onlara da çok ihtiyacımız var
.
Onları da zaman içinde elimizden geldiğince bilgileriyle sizlerin karşısına getirmeye çalışacağım. Kanaatlerimizi ve fikirlerimizi sizlere yansıtacağım.
….
Muharrem Demirel Hocamız, geçen sene hepimiz bildiği bir karar sonunda yönetimden ayrılmıştı.
Acı şerbetler içmesine rağmen sessiz kalmış, güçlü kalemini kendi susturmuş, susmuş, suçlu aramamış, hayır ve şerrin Allahtan olduğuna inanarak,  tevekkül ederek, en bulanık zamanlarda susmayı tercih etmişti. İyi de etmişti. Zor olsa da sabretti.
Bir zamanlar da Sayın Çarıkçının Ankara’daki sıkıntılı anlarında yanında yer alarak O’nu yalnız bırakmamıştı. Vefalıydı.
Hayatı Bolusporla geçen Hocamıza haklı olarak yeni görev verilmesi, kamuoyunda ve bizde memnuniyet uyandırmıştır.
Kendi evlatlarımızı kim olursa olsun, ne olursa olsun asla bir kenar da tutmamalıyız ve tutamayız. Bu coğrafya buna izin vermez, veremez ve vermeyelim de.
Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarın diğer yazıları