Suat Çelen ve Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü

Fuat Bayramoğlu

05/06/2012
05
HAZ
2012

Bolu’da sportif etkinlikler alanında Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün hizmetleri bizleri sevindirirken heyecanlandırıyor da.
Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü nün hizmetlerini 2012 yılında da faaliyetlerini takipte ve izlemek ve yetişmek imkânsızdı. Bu kurumumuz büyük hamlelerini mesai kavramını unutan Kurum Müdürü Sayın Suat Çelen’le ayrı bir ivme kazandı.  Suat Çelen, ekip çalışmasında örnek bir çalışmalar sergileyerek, kurumunda ben değil biz faktörüyle çalışarak, Bolu da haklı bir tebriği hak etmiştir.
Bolu’ya kazandırdıkları ve faaliyet olarak ortaya koyduğu çalışmalarla Kurum olarak, haklı başarıların sahibi oldular.

Sayın Suat Çelen’in, Cimnastikte Balkan, Avrupa ve Dünya Şampiyonu olduğunu bilmeyenimiz yok sanırım. Dünya cimnastik literatürüne çifte burgulu hareketi “Çelen hareketi” olarak geçirmesi ise tek başına bir değerdir.
Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü,  çalışmalarını, faaliyetlerini kronolojik olarak fotoğraflarla,  bilgileriyle zaman ve tarh koyarak her yıl kitaplaştırılması kanaatindeyim. Bu hem bir arşiv hem de çalışmaların top yekûn bir arada gösterimi ve sunumu olur ki, elimizin altında hazır da bir kaynak olduğu kadar, nereden nereye gittiğimizin de bir hizmetmetre taşı olacağı kanaatindeyim. 

Geçen yazılarımızda da detaylarıyla duyurduk. Londra’daki Olimpiyatlarda yarışacak olan İlk Türk bayan cimnastikçimiz olan Göksu Üçtaş Hanımefendi Bolu’da yetişen bir evladımızdır. Sayın Üçtaş gibi,  daha niceleride yetişmekte yetiştirilmektedir. Bunun yanında atletizmde, badminto’da, karete de, judo da voleybolda, okçulukta, bisiklette gibi birçok sporda ülke çapında dereceleri alırken, uluslar arası normları da zorlamaktayız.
Kayakta da Bolu ilimiz çok çok başarılıdır.

Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tesisleşmede ve organizasyonda bu ana kadar kusursuz olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Karaçayırdaki sahaların bakımı ve onarımı ile oralar daha da güzelleşti.Atletizm pisti inşaatı yapımı devam etmektedir. Bunlar bir iki örnektir. Organizasyonlar ise kusursuz olarak sürmektedir. Başarı da ekip çalışmasıyla gelmektedir.


Bütün bu çalışmaların temel esprisi, ekip çalışması ve kadroların birbirlerine olan güveninin yerinde kullanılmasıdır. 

Bu kurumumuzun güven veren ve adına yakışan şekilde Gençlimize olumlu yönde yön veren ve  yanlında olan kurumuzun faaliyetlerini sizlere sık sık duyuracağız 
Faaliyetlerle ilgili olarakta
http://bolu.gsb.gov.tr/Sayfalar/FaaliyetTakvimi.aspx link yararlı olacağına inanıyoruz.

Sayın Çelen’in 2001 yılındaki bir hatırasını da buradan sizlere duyuralım.
Aşağıdaki  yazı ve konunun hatırası  Hürriyet Gazetesinin 08.09.2001 arşivinden alınmıştır.
Suat'ın madalya isyanı 
Celal DEMİRBİLEK/ TUNUS
Akdeniz Oyunları'nda, önce üçüncü ilan edilen ancak daha sonra madalyası elinden alınan milli jimnastikçimiz, yöneticilerine, ‘‘Hiç kimseyle görüşmek istemiyorum. 48 saat beni hiç kimse aramasın. Yemek de yemeyeceğim’’ dedi.

SKANDALLAR DİZ BOYU

Birbiri ardına skandalla

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarın diğer yazıları