EMRULLAH, GALİBİYET ve İLK ALTI HEDEFİ

Fuat Bayramoğlu

27/12/2015
27
ARA
2015

Süper ligde, takımlarda oynayacak yabancı futbolcu kontenjanı artırılınca, süper ligden bir çok oyuncu ayrılarak, PTT liginde top koşturmaya başladı. 2015-2016 PTT ligi, bu sene daha kaliteli hale geldi.
Parası olan mecburen transferlerini yaptı. Parası olmayanlara da aşağı liglere gitmelerinin önü açılarak(!) parası olmayanların ligden düşmeleri kaçınılmaz hale geldi(!)
Büyük alim olan, Nasretttin Hocanın “rahmetullahi aleyh” dediği üzere:
“Parayı Veren Düdüğü Çalar” düsturu, liglerde ve futbol piyasasında kaçınılmaz olarak yerini aldı ve alacak
***
Bu kaliteli PTT liginde  liderle, düşme hattı arasında puan farkı bu sene çok yakın. 2 maç kazandığınızda ilk altı takım içinde,  iki maç kaybettiğinizde son üç takım arasına girmeniz artık  şaşırtıcı değil. Bu sene ilk altı ile düşme hattı puan farkı sekiz. Yani fark (2, 6), yuvarlarsak 3 maç farkına eşit.
O nedenle makasın ağzının çok az açık olması, devre arasında mecburen ligde takımları daha da farklı yollara iteceğe benziyor.
En önemlisi de, devre arasında transferlerin çok hızlı ve pahalı, bir de para fiyat piyasasının gereksiz şekilde yükselmesine de neden olacağı aşikârdır.
Bunu aşabilmek için alt yapılar daha da değer kazandı. Boluspor gibi takımların alt liglerine daha çok önem vermek zorunluluğu kaçınılmaz hale geldi.
***
İlk yarının son maçında evimizde, Alima Yeni Malatyaspor maçı ( Prijovic’inde   izlediği maç)  her iki takım için de hayati önem taşıyordu.
İlk yarı Andaç’ın fırsatçılığı ve dikkati sayesinde, uzaktan iyi vurup attığımız gole çok sevindik. Ne var ki 43 dakika da, anlık hatamızı iyi değerlendiren Hüseyin durumu 1-1 getirince, ister istemez çekinmeye başladık.
İlk yarı Alima Yeni Malatyaspor, çok iyi görüntü verirken, içimize ister istemez korku bırakarak soyunma odasına gittik.
***
İkinci yarı Boluspor oyuna daha hakim, daha etkiliydi.
48. Dakika da, AlimaYeni Malatyaspor ceza sahasının 3 metre dışında Emrullah rakibine attığı vücut çalımıyla sol tarafına aldığı topa şahane vurdu.
Top herkesin bakışları arasında sol doksanların tozunu alarak muhteşem gol olduğunda, gözümüz yeniden ışıdı.
jenerik olarak atılan golü defelarca seyredin, bıkmayacak ve yorulmayacaksınız.
Emrullah, belki de makûs talihimizi kırarak, yeni bir devrin kapılarını açtı.
Bunu hep beraber göreceğiz.
***
68 dakika da, oyuna giren Alima Yeni Malatyaspor oyuncusu Yakup Alkan, kalemizde sol direk dibinde sert vurduğu topu Soner’in gövdesini siper edip, golü çıkarıp, 2-2’ye izin vermemesi de maçın en önemli anlarından biriydi. Tebriklerimiz Son erimize olsun.
***
Anco Jansen bu maçta süper oynadı. O oynadığında takım da coşuyor. Alican’a asist yaparak attırdığı gol, alkışlanacak hareketlerdendi.
Bütün oyuncularımızı buradan tebrik ederiz. Şimdiden onlara iyi tatiller dileriz.
***
EMRULLAH, YILDIRIM GİBİ ÇARPTI !
Oğlum Ömer Faruk Bayramoğlu, Boluspor alt yapısında uzun zaman futbol oynadı. İlimizin en kuzeyindeki Bolu Anadolu Öğretmen lisesinde öğrenci iken, her gün planlı ve düzenli olarak ilimizin en güneyindeki Karaçayırda yapılan antrenmanlara mutlaka katılırdı. Oradan da Kürkçüler Mahallesindeki evimize gidip derslerini aksatmadan planlı bir hayatı yaşadı. Bu uzun ve karışık yolculuğu, bu trafiği m

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarın diğer yazıları