HAYALLERİM, AŞKIM VE ŞİKE

Fuat Bayramoğlu

10/07/2011
10
TEM
2011
Daha Yolun Başındayız.
Boluspor, 10 Temmuz günü, Bolu Atatürk stadyumunda, ülkemizde bulunan, İran’ın Esfahan Şehrinin 1969 yılında kurulan ve İran  “Persian”( Premier) Liginde 3. sıradaki Zob Ahan FC takımıyla 2. hazırlık maçını yaptı. Zob Ahan aynı zamanda 9. ayda başlayacak olan Asya AFC Şampiyonlar liginde mücadele edecek bir takım. Fikstüre göre 14.09.2011 ilk maçını oynayacak. Bu bilgileri vermekten amacımız, Boluspor’un hazırlık maçını nasıl bir takımla yaptığı hakkında bilgi sahibi olabilmek ve mücadelesinin değeri açısından önemlidir. 
Boluspor, bu maçta takım olarak yeni oyuncular ve denenler oyuncular nedeniyle tam kadro değil de, teknik kadronun görmek istediği ayrıntılara göre düzenlenmiş bir yapı içinde oyuna başladı. 
Maç 2–2 berabere biterken İran takımı birinci yarıda kalemize hiç gelemedi ve varlık gösteremedi. Belli ki onlar da kendilerine göre bir düzen içindeler.
Boluspor Taraftarları takımını ve tribünleri özlemiş ki, kapalıyı tamamıyla doldurdu. Boluspor Başkanı Sayın Necip Çarıkçı ve Yönetim kurulunun da maça ilgisi yoğundu.  Belediye Başkanı Sayın Alaaddin Yılmaz, Eski Boluspor Başkanı Sayın Emin Semercioğlu, İl Genel Meclis başkanı Sayın Mücahit Kutlu’ da maçı izledi. Bolu Basını da maça ilgi gösterdi.
Boluspor’da ilk yarı oyunda kalan Veli Kızılkaya oynadığı oyunla dikkat çekti. Denenmek üzere Bolu’ya gelen KOFFI, diri ve mücadeleciydi. Kendini beğendirmek ve kabul ettirmek için çok mücadele etti ve taraftarlardan bol bol alkış aldı.
İkinci yarı teknik kadro bol bol oyuncu denerken, Boluspor iskelet kadroyu oluşturma gayreti içindeydi. Bu maç, ideal kadro için ölçü değildir. Takım daha hazırlık aşamasındadır. Sabır gereklidir.
Ferhat Kiraz, sakat olduğu için bu hazırlık maçında riske edilmedi. Zob Ahan FC, 14 Temmuz tarihine de Elazığ Sporla karşılaşacak.
Bu maçtan sonra, Boluspor’un daha da iyi olmasını diliyor, Takımımıza, Teknik Kadroya ve Yönetim Kuruluna kolaylıklar diliyoruz.
xxx
EYVAH, ŞİKE Mİ?
Futbol bu ülkede de çok seviliyor. Dünya futbolla, futbol da dünya ile birbirine daha da yakınlaşıyor..
Bu günlerde şike iddiaları ortalıkta, televizyonlarda ve gazetelerde ilk sıradan sür manşetten veriliyor.  
Şike İddiası, Ülkemiz ve dünya gündeminin ilk sırasındaki yerini koruyor.
Doymak bilmeyen hırslar,
Egolar,
Menfaatler.
Bir ben, Bir bana, Hep bana…
Hep ben ve bana diyenler,  her yanda kendi borazanlarını öttürmeye çalışmışlar.
Anadolu’muzdaki bizler,  biz bize benzeriz ya,
Yıllarca takım tut, ömrünü ver, forma rengi için kavga et, üzül, deplasmanlara git, Büyük (!) kulüplerin etiketli ve şöhretli maç yorumcularını izle. Bu şişirilmiş taraf oldukları takımlarının âli menfaatlerini(!) koruma görevi verilmiş uzaktan kumandalı yazar/yorumcuların lafontenden masallarını dinle, ezop hikâyeleriyle avun.  Kiralık, bazen aşağılık, edebi değeri olmayan kabadayıvari basit yorumlarını dinle/oku.
Yapılan bol kese reklâmları izle, hazmet, empoze edil, ezil, kabul et ve Anadoluluysan sesini duyurama.
Adı nasıl eşitlikse,  öz değerlerin adı oldu Para ve güç.
Rahmetli Nur içinde olası Nasrettin Hocamız” ye kürküm ye” derken boşuna mı demişti,
Ne mi oldu? Birileri bizim yıllarca biriktirdiğimiz birikimlerimizi acımadan ŞİKE’ ledi.
ŞİKE haberleri ve konuşmalar bu günl
Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarın diğer yazıları