İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın

Fuat Bayramoğlu

02/06/2013
02
HAZ
2013

Boluspor Kongresi bir hafta ertelemeyle 31 Mayıs 2013 günü gerçekleşti. Boluspor Başkanlığına Sayın Mehmet İnceayan ve 38 kişilik ekibi seçildi.
Öncelikle İlimize, yöremize, milletimize ve yönetimimize hayırlı uğurlu olsun.
Sayın İnceayan’ı ve yeni yönetim kurulunu tebrik ederim.
Hizmet edecekleri Bolumuzun nadide değerlerinden,  Boluspor Kulübüdür.
Kulüpse hepimizindir.
Sayın İnceayan’ın yönetime gelişiyle
 “Bolu spor’a olan vefamızdan dolayı bu göreve talip olduk. Kulübü daha ileriye götürmek için elimizden gelenin en iyisini yapmaya hazırız. Bütün bunları yaparken arkamızda siyasi desteğin olması lazım. İlk öncelikli hedefimiz takımı hak ettiği ilk 6 içersine sokmak” diye konuştu.

Şimdi ise icraat dönemidir. Gün itibariyle Boluspor için herkes bu takıma gereklidir. Bolu spor’a gerekli olanları, insanlarımızı gereksiz yere yıpratmamak gereklidir. Osmanlı Devletini Kuruluşunda manevi kıymetli büyüğümüz Şeyh Edabali’nin tüm zamanları kapsayan bir sözüyle yazımı süslemek istiyorum.”İnsanı yaşat ki, Devlet Yaşasın” Bu buram buram adalet kokan ifadeden de, Boluspor için insanlarımız yaşatılmalı ve yaşamalıdır.

Hemen ardında da 100 yıllar içinde kazandığımız kültürümüzün de parçası olan, insanlarımızı da kasıp kavuran şu ifadeyi de yazmak gerekli diye düşünüyorum.” Gıybet Kanser gibidir”. Hizmet edenler de hizmet ederlerken, haksız şekilde bu gıybet denilen kanser illetiyle emekleri kurutulurken, çalışanların emekleri de küçük menfaatler için yok ediliyor.
Bunun yanında bu değerlerin gerçek değerini ortaya koyabilmek içinde şeffaf bir yönetim sergilenmesinden yanayız. Şeffaflık, tüm sıkıntıları kısa ve uzun vadede yok edecektir.

Kuralımız şu:  insanı yaşatmalı, gıybet yapılmamalı, Boluspor için yapılan çalışmalarda şeffaf olunmalıdır.

***
Sayın İnceayan’ın bu gün itibariyle işi zordur. Zorluklara talip olmuştur.
O’na ve ekibine zorluklar karşısında kolaylıklar dileriz.
Sayın İnceayan, Boluspor Alt yapı takımlarını daha fazla desteleyeceğini ifade etti.
Güzel bir tespiti dillendirdi.
Sayın Abat döneminde Boluspor altyapısı ciddi ve akademik olarak pozitif bir gelişim gösterdi.
Başarılar da sayılarla, istatistiklerle ortadadır. Alt yapıda çok yetenekli gençlerimiz var. Bunların geliştirilmesi çalışmaları sürdürülmelidir.
Bu başarıların gelişimi de artarak sürdürülmelidir. Alt yapıdaki tüm çalışmalar gene istatistikî olarak kayıt altına alınmalı, gelişmelerin nereden nereye geldiği açık ve seçik olarak ortaya konulmalıdır.<

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarın diğer yazıları