Antalya’dan Elazığ’a ve Teşekkürlerimiz Ahmet Baysalımıza

Fuat Bayramoğlu

01/05/2015
01
MAY
2015

Son maçları bekledik.
En sondan üçüncü sıradaki Manisa, can yangınıyla, şampiyonluğun en büyük adayı, ikinci sıradaki Adana Demiri 2-0’la eritti. Geçen haftanın en sinirli teknik adamı Ünal Karaman’ın ruh halini merak ediyorum.
Ya üç puanı silinen ve seyirci rekoru kıran Samsun, ilk altı aşkıyla ilk iki derdindeki Osmanlı spor’a evinde 0-2 yenilince lig bir tuhaflaştı.
PTT liginde, ortalık allak bullak oldu.
***
Ligin en tepesini esas karıştıran, kendini de sağlama almaya çalışan Boluspor oldu.
Ligde dördüncü sıradaki Antalya spor, geçen hafta Alanya ile 1’er puan alıp, bu hafta Boluspor’u mutlaka 3 puanla geçeceğini zannederek oynadı.
Bolusporlu Nurettin’in, top takibinde iken kısa bir panik anı, maçın başında bize pahalıya patladı. Antalya’lı Emrah Başsan’ın göğüs çalımı sonrası, kaleci Özkan’la burun buruna kalması sonrasında, Özkan’ın yapabileceği bir şey yoktu. (0-1)
Geçelim.
***
Oyunun tamamında Boluspor psikolojik olarak rahat,  Antalya’nın ilk altı gerginliği ise tüm hatlarında belliydi.
Hele maçın sonlarına doğru, Eski Bolusporlu Adem Alkaşi’nin hareketinin tam karşılığı kırmızı kart iken, oyunun stratejisini kendince kavradığını sanan orta hakem  Hakan Ceylan,  57 dakika da sarı kartlı olan Alkaşi’ye 2. Sarı kartını bilerek göstermedi. Oysaki uzatma dakikalarındaki Alkaşi’nin , Bolusporlu oyuncunun boğazına sarılma hareketi direk kırmızı olmalıydı.
Geçelim.
***
Bu oyunda Boluspor takımı tüm hatlarıyla iyiydi. Yardımlaşma nefisti.  Her oyuncumuzu buradan tebrik ederiz. Eğer İshak olaydı, tüm samimiyetimle ifade edeyim ki, Antalya’dan 3 puanla dönerdik.
Gene de, kaptanlar A.Ş ortaklığında, Emre’nin topu çalması, sonrasında güçlü hamlesi, sağ ayağıyla ortasına , diğer kaptan İsmail Haktan'ın hepimizi sevince boğan sert şutu maçta skor olarak dengeyi sağladı (1-1)
Prijoviç az daha güçlenirse, çok iyi olacak.
Luis, maç boyunca havadan ve karadan resmen savaştı.
Kaleci Özkan ise bu maçtaki kurtarışları takımımızı ipten aldı. Özkan maçın gerçek yıldızıydı.
Velhasılı, ligin dibindeki karışıklık, ligin zirvesindeki karışıklığın etkilerini hepimiz hissediyoruz.
PTT Ligi, tam bir paça çorbası.
Herkes herkesin paçasını aşağıya çekmenin telaşında.  
Lig bir tuhaflaştı. Heyecan zirvelerde, bakalım düşecek olan Manisa mı? Buca mı?
Dedik ya, tam bir çekiştirmece Paça çorbası.
***
Boluspor U21, Lider
PTT ligi, Boluspor U21 takımımız, Antalya da, Antalya U21 takımıyla  3-3 berabere kalınca, en zorlu haftayı zararsız ve hatasız kapatarak liderliğini devam ettirdi. Bu maç en zorlu maçımızdı. Çünkü lider Bolu, İkinci ise Antalya’ydı. Aradaki puan farkı ise sadece ikiydi. Sıralama bozulmadı.
U21 takımı hocamız Sayın Cüneyt Karakuş Hocamızı ve yardımcılarını, takımı tebrik ederim.
U21 takımımızda uzun zamandır takip ettiğim, alt yapıdan da gelen, tanıdığımız çok karakterli, onurlu oyuncular var. Bu oyuncularımızın karakterli halleri, onlara bu g&uu

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarın diğer yazıları
    Köroğlu Mah. Berrak Sok. No:3   Tel: 0 533 262 91 29   Faks: İz Akademi Özel Eğitim ve Sağlık Hizmetleri Turizm Nakliye Gıda Yayıncılık Eğlence Hizmetleri Tic. San. Ltd. Şti.
    © 2019 Tüm Hakkı Spor14.com adresine aittir. İçerik ve görseller "Telif Hakları Kanunu" ile korunmaktadır.
    spor14.com Bolu Spor14 Gazetesi bilişim, medya uygulamasıdır. Kaynak göstermek koşulu ile içerik, resim ve medyanın kullanımı mümkündür.