O HALDE, VARIZ

Fuat Bayramoğlu

25/07/2011
25
TEM
2011
Ünlü Fransız filozof Descartes “Düşünüyorum öyleyse varım” demiş ya,
Bizler de Boluspor’u her alanda izliyor ve destekliyoruz.   
”O Halde, Varız.”
Bu hazırlık maçlarında alınan sonuçlara bakarak,  çok sevinmediğimiz gibi çok da üzülmüyoruz.
Çünkü Antrenörümüz Cihat Arslan’ın ne görmek istediğini, bizler oturduğumuz yerden tam bilmiyoruz.
Onların gördükleriyle bizlerin gördüklerinin farklı olduğunu biliyoruz.
Cihat Arslan Hocamız ve teknik heyet, antremanlarda çalışıyorlar.
Her gün de haberimiz oluyor veya olmuyor bir iki futbolcu ilimize geliyor.
Kalemize, 1.96’ lık minik Eser Altın geldi derken, dün de Ünye doğumlu ve Gaziantepspor’da oynayan Zafer Kargoğlu, gelerek Boluspor’lu oldu.
Bu sezon ”O sene bu sene “ hedefi konuşulmasa da, hedefi olan, canlı ve diri genç bir takım olma yolunda çalışmalar gözden kaçmıyor.
Cihat Arslan Hocamızı ve teknik kadromuzu dikkatle ve sabırla izliyoruz. Şu ana kadar Cihat Hocamızı ve yardımcı teknik heyeti, şu ana kadar ortaya koyduğu çalışmalarından dolayı destekliyoruz..
Cihat Hocamız, mütevazı kişiliğinin yanı sıra çalışmalarında son derece hassas ve çalışmalarını, oyuncuları ile iç içe sürdürüyor. Yardımcı teknik heyette, işleri ile meşgul.
Cihat Hocamızda “Ben” değil, “Bizi” görüyoruz. O bizde, siz de bizde onlarda oyuncularda, herkes var. Ben değil de “Biz” diyen bir kişiye saygı duyarız.
Hocamız Cihat Arslan ve teknik heyete inanıyor, onların, Boluspor’un hocası olarak en iyiyi istediğini biliyoruz. Onların hazırlık maçlarındaki taktik ve teknik hamlelerine, çalışmalarına o nedenle güvenerek bakıyoruz.
Kartal’a olan yenilgi sonrası, dünkü Tavşanlı galibiyetinden dolayı Boluspor’un iyi takım olma yolundaki ilerlemesinden de gayet memnunuz. 
Dedik ya,
”O Halde, Varız.”
***
Er Meydanı Gerede, Cennet Belde,
Dün Gerede’mizde 67. si düzenlenen ata sporumuz  yağlı güreşlerden “Esentepe Yağlı” güreşleri yapıldı.
Diğer adı Ramazan Dede diye anılan ve asırlık çamlarla kaplı muhteşem cennet beldede, ata sporumuz yağlı güreşler, sporsever halkın yoğun bir katılımıyla yapıldı.
Gerede’de 67. ‘si yapılan Ata sporumuz güreşlere Dışişleri Bakanı Sayın Ahmet Davutoğlu ile eşi de katıldı.
Sayın Bakanı, Bolu Valisi İbrahim Özçimen, AK Parti Bolu Milletvekilleri Ali Ercoşkun, Fehmi Küpçü, Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın, Yeniçağa Belediye Başkanı Ahmet Kızıltan, AK Parti İl Başkanı Ömer Sayın katıldı.
Dışişleri Bakanı Sayın Ahmet Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu ile birlikte güreş yapılan sahaya girerek, vatandaşları ve güreşçileri selamladı.
İki kere Dünya Ordular Güreş Şampiyonu olan Aydın Polatçı, finalde karşılaştığı Şükrü Kazan'ı yenerek başpehlivan oldu. Aydın Polatçı şampiyonluk ödülünü Dışişleri Bakanı Sayın Ahmet Davutoğlu' nun elinden aldı.
Bu organizasyonu kusursuz gerçekleştiren ve Bolumuz adına önemli bir görevi üstlenen Gerede Belediye Başkanı Sayın Ömer Baygın’ı ve ekibini tebrik ederiz.
Bu organizasyonla Gerede Esentepe Yağlı Güreşlerinin, Kırkpınar Sarayiçi güreşleriyle birlikte anılması da, rastlantı değil,  Gerede’nin bu işi hakkıyla yapıyor olduğunu kanıtlamış oldu.
Sayın Bakanın Halkın yoğun ilgisi ve sevgisiyle karşılanmasının ve memnuniyetini her haliyle yansıtmasının, Ankara ile Bolu’yu daha da yakınlaştırdığını görüyoruz.
Gerede’de ki er meydanının bu faaliyetini ebedi sürmesi dileklerimizi buradan tekrarlıyoruz.
Tarihi Esentepe Mesirelik alanının, misyonunu sürdürdüğünü görmenin hazzını yaşıyor
Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarın diğer yazıları