BANK ASYA LİGİ BAŞLADI

Fuat Bayramoğlu

23/08/2010
23
AĞU
2010

Lig olaylı başladı

Adana’da, Adana Spor ve Mersin İdmanyurdu iki komşu kent olup, maçları hep derbi havasında geçer. Sezonun ilk açılış ve yeni bir derbi maçında tanım yerindeyse kan gövdeyi götürdü. Maçta canlı olarak TRT1’den verildi. Sezonun daha ilk maçında yapılan bu çirkin davranışların faturasının nasıl olacağı şimdilerde hepimizde merak konusu oldu. 34 haftalık maratonu, kanlı bıçaklı sürdürmeye aday olanların ileriki haftalarda işleri kolay olmayacaktır. İki takımında teknik direktörünün, ceza nedeniyle tribüne gidişini de hayretle izledik. Lig, istenmeyen bu görüntülerle başladı.

 

**

Maç öncesi Futbol Mutfakları

Cuma günü, Boluspor Giresun’a gitmek için hareket etmişti. Duygusallık ön plana çıktı ve öğleden sonra telefonla Boluspor menajeri Muharrem Hocamızı telefonla aradım. Telefonu açtı.  Uğultulu tekerlek sesleri geliyordu. Bu sesler arasında “alo, merhaba ” dedik, “merhabalaştık” . Dört lastik üzerinde Giresun yolunda hareket halindeki Muharrem Hocamıza, hayırlı yolculuklar ve Giresunspor maçı için başarılar diledik, sevindik, duygulandık. İyi dileklerimiz birbirine karıştı. Akabinde de bir zamanlar öğrencimiz,  şimdilerde de Boluspor 2.kalecisi olan Sefa Demirses’i aradım. Merhabalaştık özlemle. “Bu senin ilk ve en uzun seferin” diyoruz. Karşıdan saygı ve sorumluluğunu bilen bir ses tonuyla teşekkür ve dua alırken, Giresun yolundaki delikanlımızdan karşılıklı olarak saygı ve sevgi mesajları ile telefonlarımız kapanıyor. Boluspor’umuz, dört lastik üzerinde ve 19 delikanlımız 3 yönetici, 4 personelle 2010-2011 Bank Asya Ligi ilk maçına Cuma günü uğurladık. Onlar gidedursun Bolu’da normal hayat devam ediyordu. Herkes gündelik ekmek telaşlarında koşturuyordu. Ya iki otobüse dolan ve Giresun’a giden vefakâr Boluspor seyircilere ne demeli. Helal olsun, her şeye rağmen kentinin takımının yanında olanlara.

**

Cumartesiyi pazara bağlayan gece, evdeyim saat 01:46. MSN de bir uyarı sesi. Baktım Spor14.com editörü Vedat Bey. MSN İletisinde de “Giresun yolunda ilerliyor” notu düşmüş. Hemen ona selam dedik internetten gecenin bir yarısı.  Karşılığını hemen aldık tabi. Selam kelam ettik, iyi yolculuklar diledik. Yanında Bolu Belediyesi Basın Yayın Müdürü Gökhan Aydın ve deneyimli basın mensub

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarın diğer yazıları