Bolu’ya Hoş Geldin Reis!

Fuat Bayramoğlu

19/09/2011
19
EYL
2011
Uzun zaman hasret kaldığımız Boluspor’a, en sonunda kavuştuk.
Gerçi Karaçayırda hemen hemen her gün birlikteyiz ve takımımızı izlemekteyiz.
Gene de Boluspor’u sahada görmekte ve ümitle beklemekteydik.
Bu sene yeni oluşan bu takımımızla, yeni hocalarla, kendi evimizdeydik
Hava çok güzel.
Maçı TRT’nin canlı vermesi, kısa geçmişte süregelen olumsuz şike muhabbetleri, liglerimizin yarınların meçhul oluşu, Bolumuzda süregelen Beyaz et şenliklerini sürmesi nedeniyle tribünlerde yer yer boşluklar oluştu.
Maça ise Protokolümüzden ve Boluspor’u seven “has” taraftarlardan gene de yoğun ilgi var.
Maç öncesi Boluspor tribünlerinde yoğun tezaruatlar olurken, Sakarya’dan gelen kendilerine Tatangalar diye adlandıran Sakarya spor taraftarları da, Bank Asya 1. Ligini özlemişler ki, maç boyunca takımlarına destek konusunda hiç durmadılar.
Bir ara destek yönünden bizleri solladılar diyebiliriz.
*
Maça çok iyi başladık. İlk 25 dakika gol atamamak atmaktan daha zor geldi. Öyle ki maçı ilk 35 dakika da her yönüyle koparabilirdik.
Her oyuncumuz ve her kadememiz göze ve gönle hoş gelen oyunu sürdürdüler. Son vuruş hariç, top bizi biz topu iyi sevmiştik. Bir de kaleye topu gönderebilsek, her şey dört dörtlük olacaktı.
Ferhat Kiraz, 35 dakikada kendini ve klâsını iyi konuşturdu. Takımını ve tribünleri iyi ateşledi. İçimiz rahatladı. Tribünlere sevinç dalgası yayıldı.
Haberi ise tüm ülkede anında duyuldu.
Ferhat, ikinci yarı 55. dakikada aşırtarak gol atmak istemesine rağmen topu kaleciye kaptırması oyunun kopmamasına neden oldu.
*
Maçta 86. dakika da Veli’ nin sarı kart gördüğü pozisyonda ve sonrasındaki serbest vuruş anında, kalemizin arka direk dibinde Mesut’un gol atmasında bizim savunma diziliş hatamız vardı. Mesut hiçbir engele takılmadan golün attığında, Bolu’da gök kubbede tepemize çoktan inmişti.
Kenarda hocamız Cihat Arslan, elindeki pet suyu gayri ihtiyarı kafasına vururken, pet şişenin içindeki su da, bizler de bir şekilde her yana saçılmıştık.
Cihat Hocanın üzüntüsü yüzünden ve hareketlerinden okunuyordu. Tribünlerde ise sessizlikle birlikte ümitsizlik hâkim olmuştu. Zaman da çok azalmıştı.
Tatangalar ise coşkuda zirvedeydiler.
*
Oyuna 75. dakika da giren, Reis lakaplı Veysel Cihan, tecrübesini de konuşturarak,   90. dakikada kafa ile vurduğu top direği de yalayarak Sakarya filelerine gittiğinde, Veysel, reisliğini gösterdi.
Boluspor’da ve taraftarların yüzlerinde ve gönüllerinde taze bahar gelmişti.
Her yanı coşku kaplamıştı. Yürekler kıpır kıpır, gözler de ışıltı.
Hey Veysel Reis, Bolu’ya “şimdi “ hoş geldin. Safalar getirdin, şerefler verdin. Kalbimizi feth ettin. Otur hele şöyle bu hafta gönüllerimizdeki başköşeye, bundan böyle bizi bize anlatsın ayakların ve gollerin dili döndükçe.

*
Maç sonunda, Vip salonundan çıkış anında Boluspor Başkanı Sayın Necip Çarıkçı ve Sayın Recep Aydoğanlı Beyi birlikte gördük. Tebrikleşme anında, Sayın Başkan, Çarıkçı, “ dört beş maç sonra Boluspor olarak daha da iyi olacağını, Boluspor’un iyi yolda olduğunu ifade etti.
Bizler de bu son dakika golünden dolayı, Şahsında Boluspor’a tebriklerimizi ve teşekkürlerimizi sunduk.
Bu maç sonunda, Huzurlu ve mutluyuz. Bu huzur ve mutluluğu bizlere sağlayan bütün takıma, teknik kadroya, yönetime ve taraftarlara teşekkür ederiz.
xxx
Dünya 3. ve Türkiye Şampiyonunu izledik.
 
 2. Etap Kulüplerarası Artistik Cimnastik Yıldızlar, Gençler ve Büyükler Kategorisi Final Yarışmas
Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarın diğer yazıları