DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN BOLUSPOR!

Fuat Bayramoğlu

28/12/2014
28
ARA
2014

Yıl 1965, kocaman yürekli tanıdığımız veya vefat gibi ayrılıklar nedeniyle tanımak fırsatını bulamadığımız, atalarımız, insanlarımız, çok önemli kişiler, o yokluk yıllarında, bu gariban coğrafyada büyük bir aşkı terennüm ediyorlardı.
Kurucu üyeler sıfırdan bir hayale, bir aşka ilk adımlarını atıyorlardı.
Hatırla sevgili,
O mesut geceyi,
Çamların altında ,
Verdiğin o buseyi,
***
28 Aralık 1965’ten 28 Aralık 2014’e..
O günün hayali,bu gün gerçek olarak tam 49. yaşını bitirip 50. Yaşından gün almakta.
Bir çınar gibi karşımızda, yüreğimizde, hafızalarımızda, vefa duygularımızda,
***
O yürekli adamlar, Vizyon olarak ta, geleceğimizin resmini o zamanlar 1965’te, imzaladılar.  Vizyon geleceği görebilme sanatıdır. Toplumun gelecekteki beklentilerini görebilmektir Geleceğimiz nedir?  Neleri başarmak istiyoruz? Bolu’ya nasıl bir miras bırakabiliriz, sorularının cevabı,  o tek yürek birleşmiş yürekli adamlardadır. Onlar çok İleriyi gören Bolululardır.
***
Misyon olarak ta, Bolusporun, var oluş amacı nedir? Ne yapmamız gerekiyor? Görevlerimiz nelerdir?  Neden varız?  bütün ülkede neden önemliyiz dediler, O kocaman yürekli adamlar.  Tüm ülkede ve dünyada Bolu olarak varız diye bir Misyon belirlediler, Onlardı O Bolulular.
***
O KOCAMAN YÜREKLİ ADAMLAR, BURADALAR, DUALARDALAR,
 Rahmetli İsmail Özer.(İlk Başkanımız), Rahmetli Osman Savaşal, Rahmetli İsmail Akkurt, Rahmetli Muzaffer Namdar, Rahmetli Erkan Tüzün,  Rahmetli Burhan Cahit Tüzün   Rahmetli Hulki Avlacıoğlu, Rahmetli Mehmet Ulucan, Rahmetli Mustafa Tüfekçioğlu,  Rahmetli Vasfi Avlacıoğlu, Rahmetli Kemal Yurdagül, Rahmetli Turan Gören, Rahmetli Orhan Samancıoğlu, Rahmetli Zekai Aydın, Rahmetli Zeki Baltacıoğlu, Rahmetli Mahmut Başer,  Rahmetli Salih Beşli, Rahmetli Fikret Biçer, Rahmetli Orhan Çalış, Rahmetli Kemal Erpaçal, Rahmetli Hüseyin Gündoğdu.  Rahmetli Şerafettin Gülşen, Rahmetli Akif Gültekin,  Rahmetli Turgut

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarın diğer yazıları