(OLMAK YA DA OLMAMAK)

Fuat Bayramoğlu

05/09/2010
05
EYL
2010

 TO BE OR NOT TO BE

(OLMAK YA  DA OLMAMAK)

 

***TÜRKİYE 12 DEV ADAMLA ÇEYREK FİNALDE, DÜNYANIN ZİRVESİNDE

Dünyanın gözü İstanbulda, dev adamların maçlarında.Çeyrek finale çıkmak için bu gece (kadir gecesinde) Fransa İle İstanbul’ da İstanbul Sinan Erdem Spor Salonunda saat 21:00’de oynadığız basketbol maçının ilk çeyrekte  19-14, Birinci devresini  43-28      ,Üçüncü  çeyrekte 71-45   ve son periyotta da maçı 95-77 ile  kazandık. Mükemmel bir oyunla 12 Dev adamımız dünya da “olmak veya olmamak “yolunda nefis bir galibiyet daha aldı. Bu akşam Fransa’yı yendiğimiz için çeyrek finalde rakibimiz Slovenya ile karşılaşacağız.

(A) milliler, bu maçı alarak, tarihinde bugüne dek  Fransa  ile yaptığı 44 maçta 30 yenilgi, 14 galibiyet almış oldu. (A) Milliler, 74 yıllık tarihinde yaptığı 916 maçın 474'ünü kazanırken, 440 maçtan yenilgiyle ayrıldı. Milliler, 2 karşılaşmada da berabere kaldı. Bu gün Bir kere daha dünya türkün adını duymuş oldu. Olmak ya da olmamak mücadelesinde var olduğumuzu ilan ettik.  Türkiye Dünya Şampiyonasında adını  Çeyrek Finale yazdırdı.

 

***12 DEV ADAM ve TO BE OR NOT TO BE

İstanbul, Ankara, İzmir ve Kayseri'de dört grup halinde 24 ülke takımının katılımıyla başlayan Dünya basketbol şampiyonası mücadelesinde, oynanan oyunlar sonrası onaltıya kalan takımlar mücadelelerini İstanbul’da sürdürmeye başladılar. Bu yazı yazıldığı an itibariyle 4 takım çeyrek finale yükselirken 4 takım da elendi. 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası Türkiye’de tüm hı

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarın diğer yazıları