Hayırlı olsun...

Fuat Bayramoğlu

26/06/2011
26
HAZ
2011

Boluspor, 2011–2012 Futbol sezonuna, 28.06.2011 Pazartesi günü ilk çalışmayı takımla antreman yaparak başlayacak.


Hayırlı olsun!


Ayaklarımız yere basarak, çöküntülerden uzak, dengeli bir başlangıç hepimiz için yararlı olacaktır.
Tabi ki, sezona şampiyonluğa şartlanarak başlamak kadar, hedefsizde olmak hoş değildir. 
Zamanla hedefimiz de netleşecektir. Daha doğrusu hedef gün yüzüne çıkacaktır.
Sezona, yeni yönetim, yeni teknik heyet ve yeni futbolcularla, sessiz ve taze şekilde başlıyoruz. Takımımızda geçen seneden kalan oyuncularımızla yeni oyuncularımızın olumlu kaynaşmasını dileriz. Bu olumlu kaynaşma her yönden Boluspor için yararlı olacaktır.


Yeni teknik heyette, Teknik direktör Cihat Arslan yardımcılıklarını Mustafa Sarıgül, Kaleci antrenörü Fevzi Layiç ve Boluspor alt yapısında başarı ile görev yapan Yılmaz Özen Hocamız var.
Bu teknik kadronun her kesimle uyumlu ve istikrarlı çalışmalarını bekliyoruz.
Teknik kadronun gerekli-gereksiz sözlü ifadeleriyle değil, olumlu çalışmalarıyla gündemde yer alması en büyük temennimizdir. 

Bu sene Bank Asya 1.Lig'de yeni sezon 14 Ağustos 2011 tarihinde başlayacak. Ligin ilk devresi 18 Aralık 2011'de oynanacak 17. hafta karşılaşmaları ile bitecek. Bank Asya 1.Lig'de ikinci devresi 22 Ocak'ta 2012’de başlayacak Bank Asya 1.Lig'de 2011–2012 sezonu, 13 Mayıs 2012'de oynanacak maçlarla sona erecek. 
Lig başladıktan itibaren, sekiz ay 29 gün bizlerde Boluspor’ la, Bank Asya liginde, kâh sevinip kâh üzüleceğiz. Bizlerde bu strese kendimizi iyi hazırlamamız gerekecek.


Kolay değil bu uzun sevda ve bu uzun soluklu macera.
Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, 14 Haziran Salı günü başlayan ve 12 hafta (84 gün) sürecek olan transfer dönemi, 5 Eylül 2011 Pazartesi günü sona erecek. 
Yapılacak yerinde transferlerde, geç kalınmadan ama mutlaka savaşan bir kadro kurmak zorundayız.
Sezonun bu pazartesi günü başlamasının yanı sıra, alınması gereken oyuncuların da zamanında alınması için gerekli çalışmaları kamuoyu olarak bekliyoruz. Geç alınacak oyuncularının zaman içindeki oluşabilecek uyum sorunu karşımıza çıkar mı, diye de kendi kendimize sormadan edemiyoruz.

Futbolla ilgili kişiler, taraftarlar ve kurumlar, Boluspor’un çalışmalarını yakinen takip etmekteler.
Bu nedenle Yönetim kurulumuz zaman zaman kamuoyunu bilgilendiren açıklamalarını bekliyoruz.
Bu günler de, Şehrimizin önemli noktalarına büyük Boluspor bayraklarının da asılması taraftarıyım. Bolumuzda yeni yetişen nesillerimize TV ‘dan , başka propaganda araçlarıyla diğer yabancı takımların öyle veya böyle reklamı yapılıyor. Başka takımlara saygımız vardır. Ne varki kendi kentimizin takımı varken başka renklere gönül bağlamakta gereksizdir.

Bizlerde gerekli çalışmayı yapmazsak, tabiî ki o boşluğu birileri dolduracaktır.


Kendisi bedenen Bolu’da yaşayan ama ilimizde olmayan başka takımları tutan nesillerimizin beyin göçünü önleyecek, komplekslerden kurtaracak etkinlikleri de şehrimizin ve ilçelerimizin her yanında hissettirmeliyiz. Kompleksler ses çıkaramadan katlanma zorunda kaldığımız sıkıcı, acı durumlardır. Bolu’da, Bolulu gençlerimizin ve çocuklarımızın “ses çıkaramadan katlanma zorunda kalacağımız sıkıcı, acı duruma” dur diyerek, ses çıkarmalıyız.
O nedenle Bolumuzdaki sorumlular ve Bolulu liderler bu duruma sessiz kalmayarak, bu konuda yaptırımları uygulayacak kararlar verip uygulamalıdırlar.
Bu Boluspor’u yaşatmak kadar

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarın diğer yazıları