YATIRIM YAPTIK(!) BİRAZ SABIR

Nedret Yıldız

03/10/2012
03
EKİ
2012

Adana Demir ilk maçtı. Linyitspor ise ilk deplasman. Göztepe maçında Cafercan çıktı sahneye. Herkes biliyor, çıkmasa galibiyet zordu. Sonrasında iki gollü mağlup durumdan beraberliğin sağlandığı Samsun deplasmanı. Bizi ilerisi için umutlandıran mücadelenin yaşandığı bir karşılaşma. Ve ciddiye alınmayan kupa maçından sonra ilk mağlubiyetimiz; Kartal deplasmanı.

   Kupayı saymazsak, beş maçla beraber cicim aylarının da geride kaldığını söyleyebiliriz. Her hafta ligin boyu kısalıp dururken; takım olmak, kendimize ait oyun karakterini sahaya yansıtmaya başlamak; bundan sonraki süreçte çok ama çok önemli.

   Hep dedik durduk; “Yeni kurulmuş bir takımı takım haline getirmek, o kadar kolay değil.” diye. Hem de geldikleri sezonda sakatlık ya da başka sebeplerden dolayı oynamayan oyuncular transfer ettiyseniz; dikkat edin, bu risk ilk defa bu sene alındı. Eğer kadroya dâhil olması beklenen isimleri yok sayarsak, kolaylıkla “Bu ligde vasat bir kadroyuz.” diyebiliriz. Öyleyse; iddialı olacaksak, söz konusu isimlerin, hem de uyum sağlamış olarak, bir an önce kadroya dâhil olmaları gerekir. Yoksa hala, her maçta Cafercan gibi olmadık işleri yapacak kahramanları bekler dururuz.

   Kadroya dahil olmasını beklediğimiz oyuncuları göz önüne alırsak; ofansif olarak güçlü gözüken takımımız için, maalesef aynı şeyi defansı anlamında söyleyemeyiz. Belki de bu ligin en zayıf defans hattına sahip olan takımlarından biriyiz. Engin’i saymazsak, özellikle göbekte Cemil’in de sakatlanmasıyla bu yükü alacak oyunculara sahip değiliz. Volkan’ın, kupa maçını da sayarsak, son iki maçta gösterdiği performans hiç de bu lige uygun değil. Zaten bu hattın önünde hakkıyla oynayabilecek göbek oyuncumuz da yok. Bu yokluk, yetenekleri belli olan ilk bölgeye daha da çok yük yüklemiş oluyor.

   Dikkat edin, Alp elinden geldiğince yükü almaya çalışsa da gerçek mevkiinde oynayamıyor. Aynı şeyi Cihan için de söyleyebiliriz. Her iki oyuncu da defansa yardım etme adına birbirlerine destek vermeye çalıştıklarından; oyunu kurma, ofansta üretken olma adına pek bir şey yapamıyorlar. Bu durum, takımımızın yedi sekiz kişiyle sahasından top çıkartmaya çalışıyor gözükmesine sebep veriyor.

   İşin özü; bu sezon sahada ne stoper mevkiinde deneyimli Veli, ne de yanındaki orta saha oyuncusunu rahatlatarak, onun ofansa yönelik oynamasını sağlayacak yırtıcı Onur gibi oyuncular var. Onların yerinde; tra

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarın diğer yazıları